Autor Zpráva
Meldo
Profil
Da sa pomocou JS dosiahnut toho, aby sa mi po aktivovani udalosti onmouseover zmenil styl?
Myslim nieco taketo(je to ale asi blbost ale nic ine ma nenapadlo):

onmouseover="style='color:black'"
habendorf
Profil
Jistě.
<span onmouseover="this.style.color='black'";>text ktery bude cerny po najeti mysi</span>

Pokud chceš, aby se po odjetí zase odbarvil, budeš ještě muset použít onmouseout.
Timy
Profil
a když chci aby se obarvila jiná část dokumentu? Ale aby to fungovalo i ve FF, něco jsem vymyslel, ale šlo to jen v MSIE (někde jsem četl, že to je začátečnická chyba, ale řešení tam psáno nebylo:-)
habendorf
Profil
<span id="nevolte-socany">text ktery bude cerny po najeti mysi na text AHOJ</span>
<span onmouseover="document.getElementById('nevolte-socany').style.color='bl ack'";>AHOJ</span>
Timy
Profil
habendorf
jo dík, to je ono:-)
jen detail: text ktery bude cerny po najeti mysi on už ten text byl černý i předtím:D
habendorf
Profil
Já vím :o)
Havel-st
Profil *
nebo:

<div class="defaultlt" onmouseover="this.className='onmov';"
onmouseout="this.className='onmou';">

a jde nastylovat cokoliv ve stylopisu, pomocí

.defaultlt { při otevření stránky }
.onmov { při najetí kurzoru }
.onmou { při odjetí kurzoru }
habendorf
Profil
No jasně, to jde taky. Hodí se to hlavně když chceš měnit víc parametrů najednou - color, font, background atd. a chceš to použít třeba u více elmentů na stránce. Pak to dost zjednoduší kód.
Meldo
Profil
habendorf
Diky moc. Nejaky link kde je nejaky popis prepojenia css a JS by sa nenašiel? Pretože moja knižka, podla ktorej som sa JS učil je, ako postupne zisťujem, veľmi zlá, len minimálne základy.
.... JavaScript - programujeme internetové aplikace..... nedoporučujem
habendorf
Profil
Meldo: základní princip je zde - http://www.jakpsatweb.cz/dhtml.html
Na to už si sám můžeš vymyslet tisíce variant.
Je to vždy stejné: na nějakou událost (onmouseover, onclick, onload atd.) na nějakém elementu navážeš nějakou akci na tomtéž nebo na jiném elementu. Pokud na tomtéž, který akci vyvolal, lze použít this. Pokud na jiném, je třeba přistupovat k němu přes ID.
Většinou se mění styl prvku, takže se tam objeví něco jako this.style.vlastnost='hodnota'. CSS vlastnosti s pomlčkou (víceslovné) se přepisují v JS bez pomlček a to tak, že každé slovo začíná velkým písmenem (kromě slova prvního).
Takže třeba:
<li onmouseover="this.style.listStyleType='circle'">Ahoj</li>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0