Autor Zpráva
kureal
Profil
Dodrý den,
na jedné webové aplikaci mám skripty, které se můžou provádět i několik sekund (pod 30). Na tyto stránky bych tedy chtěl přidat nějakou hlášku (třeba "požadovaná operace probíhá..."), která by se zobrazila při odchodu ze stávající stránky (onBeforeUnload) a skryla po načtení nové (onLoad). Problém je v tom, že takto se zobrazí i při kliknutí na odkaz ke stažení nějakého souboru a pak se pochopitelně již neskryje, protože k přechodu na další stránku nedojde. Potřeboval bych ji tedy zobrazit jen v případě, že se přechází na některé konkrétní stránky. Existruje tedy nějaký způsob jak zjistit, kam se přechází (opačný referrer)? Nebo nějaký jiný způsob jak to udělat? Značkování všech odkazů na stránce bych nedělal...

Díky za každou odpověď!
_es
Profil
kureal:
Viď: Jak zobrazit formulář při odchodu ze stránek?
Predstav si situáciu, že si prezeráš nejakú webovú stránku, zadáš do adresového riadku nejakú inú a tá pôvodná zistí, akú adresu si zadal.
Považoval by si to za dobré zabezpečenia súkromia?
Také veci musia byť zakázané.
Pri zavretí stránky sa ukončí skoro všetko so stránkou spojené, aj časovače ako setTimeout a setInterval.
_es
Profil
Môžeš tiež otvárať odkazy do nového okna.
kureal
Profil
_es
Díky za reakci.
Upřímně si myslím, že všechny tyto bezpečnostní "schválnosti" dost brzdí rozvoj a interaktivitu webu. To, že bych zjistil, na kterou stránku uživatel přechází by bylo podle mne stejně nebezpečné jako location.referrer. Nicméně souhlasím s tím, že by to asi dobré nebylo. Třeba časem zmizí i referrer a přijdeme o důležitou součást statistik ;-).
Otevírat to do nového okna se v této situaci moc nehodí.
Takže dá se to řešit jinak? To že bych registroval na všechny odkazy, při kterých se má tato hláška zobrazit, událost onClick mi přijde neohrabané. Navíc bych začal uvažovat, jestli si s takovou zbytečností hrát...
_es
Profil
kureal:
To, že bych zjistil, na kterou stránku uživatel přechází by bylo podle mne stejně nebezpečné jako location.referrer

Je to výrazne odlišné, chcel by si, aby posledná stránka niekde odoslala, že si do adresového riadku zadal adresu v tvare: https://meno:heslo@adresa.cz ?
Keby aj nebol prístup k menu a heslu, tak by si asi nechcel, aby posledná načítaná stránka vedela zistiť, že si zadal adresu nejakej "problematickej" stránky.
A čo nejaký Číňan, ktorý by si neuvedomil, že pri zadávaní nejakej zaujímavej stránky o Tibete mal načítanú nejakú oficiálnu čínsku stránku?
kureal
Profil
_es
No jo, máš pravdu. S autentizací jsem si to neuvědomil. To by byla fakt blbost.
_es
Profil
kureal:
Ale rôzne okná a rámy načítané z rovnakého servera môžu spolupracovať, mať k sebe prístup. Môžeš odkaz otvoriť do nejakého vnoreného alebo aj neviditeľného rámu alebo iframe a pod.
kureal
Profil
_es
To je sice pravda, ale musel bych kvůli tomu měnit doctype. Navíc mi už přijde jednodušší dotyčným odkazům registrovat onclick. Každopádně díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kureala:
musel bych kvůli tomu měnit doctype
Nemusel, prohlížeče se verzemi v deklaraci typu dokumentu stejně neřídí a nikdy řídit nebudou, <iframe> musí fungovat s jakýmkoliv <!doctype>m.
Joker
Profil
kureal:
Upřímně si myslím, že všechny tyto bezpečnostní "schválnosti" dost brzdí rozvoj a interaktivitu webu.
Soustředit se víc na rozvoj a interaktivitu a méně na bezpečnostní schválnosti zkusil kdysi Microsoft s ActiveX, ale moc to nedopadlo.
V době, kdy v online aplikacích jsou i dost citlivá data, kdy se přes ně dají převádět peníze apod. jsou ty "bezpečnostní schválnosti" myslím dost na místě.
kureal
Profil
Joker
V době, kdy v online aplikacích jsou i dost citlivá data, kdy se přes ně dají převádět peníze apod. jsou ty "bezpečnostní schválnosti" myslím dost na místě.
Souhlasím a rozhodně netvrdím, že nejsou na místě. Jen myslím, že to jde řešit i lépe. Například se mi líbí jak to řeší Google Gears.
Nakonec to asi vyřeším cca 7 řádky skriptu, který dotyčným odkazům zaregistruje onClick. Díky všem za reakce!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0