Autor Zpráva
Europsky_Dzigolo
Profil
no takze prvy krat v zivote som si skusal skript na refreshovanie divu a ked sa refreshne tak sa pokazi diakritika..
prečo?
tiso
Profil
Lebo. Veštiť neviem...
Europsky_Dzigolo
Profil
Ukazka.
Pridete na stranku, zobrazia sa spravy (normalne s diakritikou pretoze subor "sklo.php" requirujem) a ked sa to scriptom refreshne tak a uz ta diakritika pokazi.. skript na refreshovanie najdes v zdrojaku
EDIT: a keby si mohol poradit aj to aby to neutekalo s toho divu
Bubák
Profil
keby si mohol poradit aj to aby to neutekalo s toho divu
Už zase tá somarina http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=98108#5
fajzen
Profil
Rovnaký problém som mal aj ja. Je to zvláštne, pretože podľa Firebugu sú dáta prijaté ajaxom v poriadku, takže problém nastane až pri vložení prijatých dát do dokumentu...

Ja som to riešil tým, že som všetky dáta prebehol funkciou, ktorá zmenila znaky s diakritikou na HTML entity. Kód funkcie:
function entity($text)
{
  $arr1= array("á","ä","č","ď","é","ě","í","ĺ","ľ","ň","ó","ô","ö","ŕ","ř","š","ť","ú","ů","ü","ý","ž",
                  "Á","Ä","Č","Ď","É","Ě","Í","Ĺ","Ľ","Ň","Ó","Ô","Ö","Ŕ","Ř","Š","Ť","Ú","Ů","Ü","Ý","Ž");

  $arr2= array("& aacute;","& auml;","& #269;","& #271;","& eacute;","& #283;","& iacute;","& #314;","& #318;","& #328;","& oacute;","& ocirc;","& ouml;","& agrave;","& #345;","& scaron;","& #357;","& uacute;","& uuml;","& #367;","& yacute;","& #382;",
                  "& Aacute;","& Acirc;","& #268;","& #270;","& Eacute;","& #282;","& Iacute;","& #313;","& #317;","& #327;","& Oacute;","& Ocirc;","& Ouml;","& #340;","& #344;","& Scaron;","& #356;","& Uacute;","& Uuml;","& #366;","& Yacute;","& #381;");

  return str_replace($arr1,$arr2,$text);
}


(tunajší systém mi niektoré entity premenil naspäť na znaky, preto som dal pri každej entite za & medzeru)

Budem však rád, ak niekto napíše nejaké elegantnejšie riešenie, ak existuje
_es
Profil
Europsky_Dzigolo
Snažíš sa do toho elementu vtlačiť aj <head>, <body>, <meta>
Kódovanie musíš nastaviť v PHP a do toho elementu dávať len to, čo tam patrí.
Možno ti niekto s tým PHP poradí.
Europsky_Dzigolo
Profil
fajzen
a to mam dat do while?
Europsky_Dzigolo
Profil
Fatal error: Cannot redeclare entity() (previously declared in /data/c/h/chytrak.biz/sub/bla/sklo.php:13) in /data/c/h/chytrak.biz/sub/bla/sklo.php on line 13

co toje?
tiso
Profil
Europsky_Dzigolo: chyba, nepoznáš? Sprav si poriadok s tým čo kde vkladáš pomocou include, alebo ich nahraď za include_once
Europsky_Dzigolo
Profil
ja som to dal prec z funkcie a namiesto return som si to str_replace dal do premennej a tu som dal echo :D
Str4wberry
Profil
Viz problém s AJAXem s diakritikou

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0