Autor Zpráva
Jiri Casek
Profil
Není mi jasné hromadné zpracování. Zpracovat jeden checkbox je jasné. Taky chápu, že se odesílají všechna value u zaškrtnutých checboxů, ale nemůžu nikde najít jak je zpracovat, když se odešle třeba 5 value. Věděl bych jak to udělat u pár kousků, kdybych napsal podmínky pro všechny varianty, ale to je nereálné při větším množství.
testovací příklad
if (document.form.oblibene.checked==true) document.getElementById('2').innerHTML=document.form.oblibene.value;

<td><input type="checkbox" name="oblibene" value="zvířata,"/>mám rád zvířata<br />
			<input type="checkbox" checked="true" name="oblibene" value="lidi,"/>mám rád lidi<br />
			<input type="checkbox" name="oblibene" value="přírodu,"/>mám rád přírodu</td>


Kdybych měl jen jeden checkbox s name="oblibene", tak to funguje pěkně,

Moje představa je, aby pěkně skládal value za sebe. tzn.
value1, value2 nebo
value1, value3 nebo
value1, value2, value3 atd.

děkuji
Jan Tvrdík
Profil
var checkboxy = document.getElementsByName("oblibene");
var output = document.getElementById("2");

for (var i = 0; i < checkboxy.length; i++) {
    output.innerHTML += checkboxy[i].value;
}
Jiri Casek
Profil
mohu poprosit vysvětlení toho cyklu
Jiri Casek
Profil
Je to divné. Dle návodů by se měly odesílat jen zaškrtnuté políčka. Ten cyklus, co jsi mi napsal pracuje se všemi a vůbec nebere ohled na to jestli je zaškrtnuto, nebo ne. A nedaří se mi do toho scriptu zařadit podmínku checked.
Jiri Casek
Profil
už se mi to podařilo. Chyba byla, že jsem se pořád snažil dostat tu podmínku do deklarace proměné. Aby se deklarovaly pouze zaškrtnutá políčka

for (var i = 0; i < checkboxy.length; i++) {
	    if (checkboxy[i].checked==true)
	    output.innerHTML += checkboxy[i].value;}
Jiri Casek
Profil
Ještě se mi to nelíbí, protože když to změní, tak se to připíše znovu a nepřepíše se původní text.
Takže potom mám např. lidi, zvířata, lidi, přírodu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0