Autor Zpráva
zawin
Profil
Caute, v javascripte sa vobec nevyznam a mam problem.
Mam takyto kod
onClick="alert(this.form.today.value)"


Ked nato kliknem zoberazi sa mi dnesny datum, lenze neviem ako zapisat ten kod tak aby sa dal odoslat cez formular.
Dakujem za pomoc
Enyeus
Profil
Asi se budeš muset naučit i AJAX.
Chamurappi
Profil
Reaguji na zawina:
Asi nerozumím otázce.
zawin
Profil
Okey doplnim proste ten kod uvedeny vyssie robi to ze ten alert mi ukaze datum ktory som zadal ale ja tento datum potrebujem nejak odoslat vo formulari. Rozmyslal som ze takto nejak by to islo
<input type=hidden name=date value="//zapisat javascript">


Len neviem co zapisat do value aky javascript kod aby tam bol ten datum.
Dakujem
Yur4Y
Profil
Nevieme to ani my, keďže ste zatiaľ nepovedali, v akom formáte chcete ten dátum. Ale všeobecne sa v JS s dátumom pracuje pomocou objektu Date.
Radšej by som ale s časom pracoval na strane servera (PHP, ASP), keďže javascriptový čas = čas u klienta, ktorý môže byť hocijaký.
Chamurappi
Profil
Reaguji na zawina:
ten alert mi ukaze datum ktory som zadal ale ja tento datum potrebujem nejak odoslat vo formulari
A to zadané datum jsi zadal do čeho? Do formulářového políčka s name="today". Co se asi udělá s formulářovým políčkem s name="today", když formulář odešleš? Nepošle se snad?
zawin
Profil
Prepacte asi sa stale zle vyjadrujem. Skusim inac ide konkretne o toto
http://calendar.moonscript.com/dateinput.cfm je to taka sranda kde sa da pohodlne vybrat datum, ja potrebujem ten datum co vyberiem odoslat cez formular to je cela vec a neviem ako viem akurat ze zapis
alert(this.form.today.value)

vyvola to ze sa mi zobrazi zadany datum.
Dakujem
Chamurappi
Profil
Reaguji na zawina:
ide konkretne o toto
To, že se o vybírání datumu stará jakýsi kalendářový JS, je docela podstatné, tos měl říct (a ukázat) rovnou, nejsme přeci jasnovidci, abychom věděli, co a jak to přesně dělá.
Naštěstí ale ten skript funguje natolik rozumně, že platí vše, co už bylo řečeno.

ja potrebujem ten datum co vyberiem odoslat cez formular
Však on se normálně odešle, když se formulář odesílá. Není potřeba žádný další skript, stačí odesílací tlačítko.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0