Autor Zpráva
had
Profil *
ahoj, mám kód:

$(document).ready(function(){
// ovládání rubrik

  ///// zobrazování článků v rubrikách
  $(".zobrazClanky").click(function(){
  var rubrikaId = $(this).attr("id");   // ID rubriky, u které vyhledáváme články

    // post požadavek na odkazy
    $.post("http://localhost/odkazy/akce/rubriky-odkazy.php", {'id': rubrikaId}, function(data){
    alert("data: " + data);
    });
  
  alert("ahoj");
  });
  
});


hláška "ahoj" vyskočí, ale callback alert už ne. nevíte, prosím, proč by to mohlo tohle dělat? díky

Moderátor Chamurappi: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
had
Profil *
zapomněl jsem dodat, že data jsou skutečně na stránku odeslány, ovšem když na té rubriky-odkazy.php použiju něco jako echo "nic"; tak to to "nic" nevrátí...
Aichi
Profil
použij formátování a zkus nám řict jestli ti to nehlásí chybu v javascriptové konzoli
had
Profil *
jak formátování?? a...jaká javascriptová konzole???
nevím jak to naformátovat, o javascriptové konzoli jsem v životě neslyšel, promiň ;) musíš mi to trochu víc přiblížit :)

zkoušel jsem to v rubriky-odkazy.php vložit do session a ono se to do session skutečně uložilo, takže data na tuhle stránku určitě dojdou. ovšem nevím jak ten callback...ten asi nějak zlobí, nebo dělám já nějakou blbost :)
jso
Profil *
had
Aichi měl na mysli například ve ff "chybovou konzoli". Zde vyzkoušejte Ctrl+Shift+J.

$.post("http://localhost/odkazy/akce/rubriky-odkazy.php", {id: rubrikaId}, 
   function(data){
       alert("data: " + data);
   });
had
Profil *
ha... na něco jsem přišel! :)
když jsem měl v souboru rubriky-odkazy.php obyčejné echo "ahoj"; tak se mi nic nevrátilo, ovšem když jsem tam dal echo $_POST['id'], tak hned jsem obdržel do callbacku ID. když jsem zadal echo "5"; tak jsem obdržel pětku... že by byl problém v datovém typu návratové hodnoty??? je možné, aby mi řetězce nevrátil, ale numerické hodnoty ano??
had
Profil *
aha. specifikoval jsem čtvrtým parametrem typ návratové hodnoty na text a vše už je OK. díky za pomoc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0