Autor Zpráva
Dušan
Profil *
Mám následující problém.
Napsal jsem internetovou stránku v HTML kódu a mám v ní použité jednoduché JavaScripty. Potřebuji aby se mi do stránky načetly data z připojeného souboru (xxx.dat) a já je mohl pomocí JavaScriptů zpracovat a zobrazit. Soubor xxx.dat obsahuje pouze několik řádků číselných ůdajů.
Dofám že jsem svůj problém popsal srozumitelně, nejsem totiž žádný expert.
Pokud je problém řešitelný pouze v PHP, ASP ... tak prosím poraďte, kdo by mi s tím mohl pomoci, je to pro mě totiž velká neznámá a tento problém má pro mě klíčový význam.

Děkuji za odpovědi
peta
Profil *
Dušan Nenapada mne nic, ale nejsem v tomhle zkusenej. Osobne bych ty udaje zformatoval v tom souboru do JS pole a vlozil jako externi script
aaa=[
12,356,7867,87698,43,786,2,976,97
]
Leo
Profil
"Osobne bych ty udaje zformatoval v tom souboru do JS pole a vlozil jako externi script "

Tak tak, to je nejjednodussi reseni, Leo
cz
Profil *
mno, pokud jsou data externi (treba na jinym serveru) tak je taky reseni takove, ze si udelas iframe v tvym kodu
<iframe width=1 height=1 style='display:none' src='xxx.dat' name='data'></iframe>
do nej se ti ty data nactou a pak se na ne odkazes z tvyho JS kodu pres
dat.document.body.innerHTML
a muzes s nima pracovat dal
(jinak by bylo vhodne jeste dat do toho iframe akci onload a tam si poznamenat, ze uz data jsou nactena a do ty doby, dokud nejsou, tak s nima nepracovat)
cz
Profil *
ugh, samozrejme data.document.body.innerHTML
Leo
Profil
"mno, pokud jsou data externi (treba na jinym serveru) tak je taky reseni takove, ze si udelas iframe v tvym kodu
<iframe width=1 height=1 style='display:none' src='xxx.dat' name='data'></iframe>
do nej se ti ty data nactou a pak se na ne odkazes z tvyho JS kodu pres
dat.document.body.innerHTML
a muzes s nima pracovat dal "

A neni jednodussi proste napsat

<script type="text/javascript" src="externidata.js"></script>

Leo
cz
Profil *
to zalezi jestli je xxx.dat tvoris ty, nebo ne ... a jestli je pro tebe jednodussi menit data a nebo je nacitat tak-jak-jsou ...
napr. nekdo ti kazdou hodinu posle novej .dat - budes mu pokazdy menit format? neni jednodussi udelat trosku slozitejsi kod?
nemluve o tom, pokud jsou data jinde - napr. http://akcie.cz/posledni_data.dat
proste puvodni zadani znelo nacist xxx.dat a na to jsem se pokusil odpovedet ... jestli to vadi, tak pardon
peta
Profil *
Leo
Jj, to jeho je dobry reseni, pokud nemuzes zasahovat do souboru. Konkretne ten frame bych nastavil na minimalni rozmery a dal visibility:hidden .
Samozrejme innerHTML muze byt pomale a v pripade moznosti zasahu do souboru je lepsi to moje reseni, kdy to uz mas primo v tom, co umi JS zpracovat. Otazka je ted s kesovanim ve FF, ktery si JS nejak uklada a pri zmene souboru se to nemusi projevit okamzite
Dušan
Profil *
zkusil jsem to napsat takto ale nefunguje to

<body>
<iframe width=1 height=1 style='display:none' src='HOD.DAT' name='data'></iframe>
<script>
var a = dat.document.body.innerHTML
document.write (a)
</script>
</body>

asi to nemam správně, ale nevyznam se v tom
cz
Profil *
dat. zmen na data. ... viz muj druhej post - sem se upsal
Dušan
Profil *
opravu jsem samozdřejmě provedl a konečná podoba vypadá takto

<body>
<iframe width=1 height=1 style='display:none' src='HOD.DAT' name='data'></iframe>
<script>
var a = data.document.body.innerHTML;
document.write (a);
</script>

</body>

ale v pořádku to není, chyba je někde v přiřazeni hodnoty proměnné "a"
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0