Autor Zpráva
japlavaren
Profil
Dobry den

viete mi poradit nejaky free online wysiwyg ktory ma zabudovany upload obrazkov a moznoch ich zmensenia? googlim uz par hodin a nic neviem naist

Dakujem
jso
Profil *
japlavaren
Přímo zmenšení, tedy pomocí nastaveného poměru zmenšení je nahrát na severu nebo zadat pouze atributy ovlivňující rozměry? Bylo by dobré uvést platformu, pro kterou budete potřebovat RTF. Zda to bude php, asp či jiný. Jeden z nich bude ovšem potřeba na uložení obrázku na server.

Mezi nejlepší patří Timy a FCKEditor.
Radek9
Profil
jso:
Timy
Nemyslel jsi TinyMCE?
jso
Profil *
Radek9
Jasně :) Promiňte. Už jsem na nohou hodně dlouho a hned tak to neskončí :)
japlavaren
Profil
Potrebujem aby mi to obrazky fyzicky zmensilo, scripty v PHP.

skusal som tinyFCK (hybrid) - vyhovuje mi, problem je v tom ze obrazky vklada do korenoveho adresara webu a nezobrazuje ich v zozname
japlavaren
Profil
vyhovovalo by mi neico ako http://wyseditor.bronzi.cz/demo.php ma problem ze po uprave (napr zmenseni) obrazku prepise src v kode z "uploadDir/1.jpg" na "1.jpg"
skusal som tu chybu odstranit ale je to nad moje sily
peta
Profil
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub18

Je nechapu jedno. Proc neni editor vestaveny uz prohlizeci?
Prohlizec ma editovaci funkce, ale nema funkci vloz_editor(parametry). Pak kazdy editor vypada jinac, je zbytecne slozity...
imploder
Profil
peta
Je nechapu jedno. Proc neni editor vestaveny uz prohlizeci?
Prohlizec ma editovaci funkce, ale nema funkci vloz_editor(parametry). Pak kazdy editor vypada jinac, je zbytecne slozity...

Mělo by to i své nevýhody: každý prohlížeč by musel obsahovat WYSIWYG editor, a to pokud možno stejný jako ostatní prohlížeče. V praxi by to vypadalo tak, že by ten editor byl v každém prohlížeči vypadal jinak a měl jiné funkce. Existoval by nějaký "standardní" editor, na kterém by se prohlížeče shodly, a který by toho moc neuměl. A už vidím, jak by IE ten standard dodržoval.

Takže prohlížeče nabízejí "design mode" jako takový základ a co si na tom kdo postaví za editor už je jeho věc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
A už vidím, jak by IE ten standard dodržoval.
Explorer zavedl designMode/contentEditable, čímž stanovil standard.

Takže prohlížeče nabízejí "design mode" jako takový základ
Tenhle základ je plnohodnotný editor bez ovládacích čudlíků. API prohlížečů, které umožňuje dodělat ovládání, je celkem jednotné.
japlavaren
Profil
Potrebujem aby klienti mohli spravovat stranky bez znalosti html a aby mohli vkladat obrazky cez web rozhranie. Su ludia co su chopny vlozit aj 4MPx obrazok a nastavit mu 120x90px. preto chcem aby sa dali zmensovat
peta
Profil
imploder
Wys editory vyuzivaji rozhrani prohlizece pro editaci. Videl jsem snad jen 2 editory, ktere si javascriptove obsluhovali tohle vsechno sami.
Cili, pokud to nevis, tak kde funguje bezny wys.editor je vestavene rozhrani pro editaci HTML. Jedine, co tam neni, vyrobeny editor.
A o to mi prave jde.
To posledni, co by mi vadilo, ze by editor v Opere vypadal jinak nez ve FF. Ostatne v FCK editoru se da nastavit, jake prvky tam chces.
Proc by mi to nevadilo? A proc by mi to vadit melo? Uz ted Opera zobrazuje Formularove prvky vlastnim skinem. Proc by mi melo vadit, ze Opera a jeji editor vypada jinak nez editor ve FF? :)
Ja spis vidim tu vyhodu, ze nemusis ke svemu CMS kopirovat 4MB FCK editor asi 1000 souboru. Staci, kdyz nastavim content-editable a spusti se mi editor. Jedine, co musim, rici nejkde v hlavicce, ze upload soubory se budou ukladat na ten a ten server, pripadne, ze ma skryt tato tlacitka, a fitrovat z tagu tyto znacky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0