Autor Zpráva
swetko
Profil
Dobrý deň,
chcel by som sa s Vami poradiť.
Mám emailový formulár, a ako ochranu proti spamu som spravil jedno pole:
<span  class="skryte">Name:<input type="text" name="name"></span>

a v css display:none; pre triedu .skryte.

Následne overujem či je toto pole vyplnené, vychádzam z predpokladu že spambot sa bude snažiť vypĺňať všetky polia, preto je toto pole aj v angličtine(zvyšok formulára je v slovenčine).

Ide mi o to že takáto spam ochrana by nevyžadovala žiadnu interakciu užívateľa, pretože ten nečíta zdrojový kód.

Čo poviete, bude to fungovať?
Joker
Profil
swetko:
Podle mě to některé zastaví, ale ne všechny.
Možná bych k políčku připsal alespoň popisek, že se nemá vyplňovat, aby uživatel prohlížející stránku bez stylů nebyl chybně označený za spambota.

Možná lepší varianta na roboty vyplňující vše je tohle:
<input type="submit" name="zahodit" value="Zahodit příspěvek" style="display:none" />
...a pokud je to nastaveno, formulář zahodit.
Robot vyplňující všechno vyplní i tohle a příspěvek se zahodí. Uživatel to typicky neuvidí a i když uvidí a klikne, udělá to jen to co říká nápis na tlačítku :-)
swetko
Profil
...aby uživatel prohlížející stránku bez stylů...
Netvrdím, že taký nie sú, ale kde v praxi sa s tým dá stretnúť?

<input type="submit" name="zahodit" value="Zahodit příspěvek" style="display:none" />
To by ale predpokladalo ešte jeden input type="submit" - ako postupuje spambot pri viacerých odosielacích tlačítkach?

...Robot vyplňující všechno...
Podľa čoho sa orientujú spambooty ktoré nevypĺňjú všetko? Myslím teraz na "anglicky hovoriace" roboty.

Ďakujem.
HajekJirka
Profil
Podľa čoho sa orientujú spambooty ktoré nevypĺňjú všetko? Myslím teraz na "anglicky hovoriace" roboty.
To záleží na tom jak je naprogramovaný.
Většinou vyplňují políčka s názvy jako je e-mail, url, jméno, atp..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0