Autor Zpráva
jvacek
Profil *
Zdravím,

potřebuji zjistit rozlišení obrazovky uživatele, abych s ním mohl v php pracovat. Už jsem přišel na to, že v php to nejde. Javaskriptů na to jsem našel hromadu, ale nedokážu si je přeposlat abych s danými hodnotami mohl pracovat v php. Mé znalosti JS jsou malé, takže se nemohu pohnout z místa. Skripty co si to přeposílaly to dělaly přes GET, ale já potřebuji přes POST nebo SESSION. Prostě aby to z venku nebylo vidět... Je to možné? V případě jak na to.

Díky
fopen
Profil *
Co tak cookie?
// <!--
setCookie("SCREEN_RESOLUTION",getScreenResolution(),1)

function setCookie(name,value,expiredays) {
	var exdate=new Date();
	exdate.setDate(exdate.getDate()+expiredays);
	document.cookie=name+ "=" +escape(value)+
	((expiredays==null) ? "" : ";expires="+exdate.toGMTString());
}

function getScreenResolution() {
	return screen.width +"x"+ screen.height
}
// -->

php: $_COOKIE['SCREEN_RESOLUTION'] |alebo $_REQUEST['SCREEN_RESOLUTION']
fopen
Profil *
Ako ošetriť v php aby sa java skript použil iba vtedy keď nie je nastavené cookie SCREEN_RESOLUTION:
<head>
<?
if(!isset($_COOKIE['SCREEN_RESOLUTION'])) {
	echo'<script type="text/javascript" language="javascript" src="./java/ScreenResolution.js"></script>'."\n";
}
?>
</head>
WanTo
Profil
K čemu to potřebuješ? Posílání koláčků je dosti krkolomné a vůbec ne ideální, takže když nám řekneš, co chceš s rozlišením v PHP dál dělat, možná přijdeme na nějaké vhodnější řešení.
Bubák
Profil
Pro inspiraci koukni na www.jakpsatweb.cz/clanky/mereni-uzivatelu-javascriptem.html
jvacek
Profil *
fopen - funguje jak má, ale až po druhém načtení stránky. Potřebuji aby se s tím dalo dělat už při prvním načtení.

WanTo - mám galerii reportážních fotek, kde jsou v šířce 700 pixelů. Mám tam nahrané i 1024 pixelů, a chtěl bych aby nebyly jen ke stažení ale rovnou se i zobrazovaly pokud to nebude moc pro rozlišení. Samořejmě bude možnost přepínat 700 a 1024 (přes GET, aby byly v URL). Ale co já potřebuju, aby při prvním načtení bez zvoleného rozlišení se automaticky otevřely co největší vzhledem k rozlišení monitoru. Takže třeba do 1280x1024 by byly 700, a nad 1280 fotky 1024.
Bubák
Profil
jvacek
automaticky otevřely co největší vzhledem k rozlišení monitoru

Webdesignéra absolutně nezajímá rozlišení monitoru.
Zdroj, doporučuji přečíst celý článek.
jvacek
Profil *
Bubák - V potaz samozřejmě beru rozlišení okna v prohlížeči, ale potřebuji nějaká čísla s kterými se bude dát dělat. Rozlišení monitoru mi přijde ideální, předpokládm že se web otevře v celém okně.

Ono rozlišení plochy pro web taky muže být problém, například mám zástupce s linkem (nebo někde bude link mimo internetový prohlížeč) a po otevření se mi otevře ve zmenšeném okně, to si hned zvětším ale JS zná to zmenšené... Takže rozlišení monitoru, vím co chci :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0