Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobry den, nejak se mi nedari vypsat data z databaze. Mam dve tabulky, v jedne mam obrazky (id, jmeno, kategorie) a v druhe tabulce mam kategorie (id, nadpis, popis)..
obrazky vypisuji nejak takto:
$vyber = mysql_query("SELECT * FROM ".$tab_images."");
while ($vyber = mysql_fetch_array($vyberimg)){
        $id              = $vyber['id'];
        $jmeno       = stripslashes(htmlspecialchars($vyber['jmeno'])); 
        $kategorie  = $vyber['kategorie'];
echo "
$id
<br>
$jmeno
<br>
$kategorie
";}


ve sloupci kategorie (v tabulce s obrazky) je pouze cislo... v tabulce s kategoriemi, pote odpovida toto cislo danemu ID kategorie.. timto zpusobem vypisu docilim toho, ze $kategorie nabyva pouze ciselne hodnoty, ktera je ulozena v tabulce s obrazky... potreboval bych to nejakym zpusobem propojit s i tabulkou s kategoriemi aby se mi vypisoval nadpis dane kategorie. Je nejaky zpusob jak to vyresit prosim?

uvedu jeste maly priklad:
tabulka s obrazky:
ID=1 jmeno=Nazev_obrazku kategori=2

tabulka s kategoriemi
ID=2 titulek=Sluzby popis=nejaky popis kategorie

doposud se mi pres while ktere mam ozepsane nahore vypisuje pouze cislo 2... potreboval bych vypsat "Sluzby".

Doufam ze dotaz je srozumitelny, tezko se mi to vysvetluje kdyz nemohu pouzit slova, tuzku a papir :)

dekuji Vam za odpovedi.
tiso
Profil
slovakCZ môžeš napísať čo tá tvoja divočina, čo sa tvári ako PHP, vlastne robí? Na čo slúži $vyber2?
slovakCZ
Profil
nejak spatne jsem to zkopiroval.. ale opravil jsem to asi minuto potom co jsem dotaz vlozil... uz jsem na to prisel, vyresil jsem to takto:
(vypise to obrazky z tabulky obrazky... pote to ke kazdemu obrazku prida nazev kategorie z tabulky kategorie
<?php
include "db.php";//pripojeni k DB

$Vyber_img = mysql_query("SELECT * FROM `tabulka_s_obrazky`");//vybere tabulku s obrazky

while ($Vypis_img = mysql_fetch_array($Vyber_img)){//naplni pole obrazku
        $id         = $Vypis_img['id'];//id obrazku
        $jmeno      = stripslashes(htmlspecialchars($Vypis_img['jmeno']));//jmeno obrazku 
        $kategorie  = $Vypis_img['kategorie'];//kategorie obrazku
        
        $Vyber_kat = mysql_query("SELECT * FROM `tabulka_s_kategoriemi` WHERE id=".$kategorie."");//vybere tabulku s kategoriemi
        $Vypis_kat = mysql_fetch_array($Vyber_kat);//naplni pole kategorii
        echo "
          $id
          <br>
          $jmeno
          <br>
          ".$Vypis_kat['nadpis']."
        ";}
?>


snad v tom nemam chybu, psal jsem to nacisto, ve funkcnim skiptu mam troji jine promenne tak jsem to nekopiroval, ael funguje to tak jak ma

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0