Autor Zpráva
Werewolf
Profil
Zdravím.

Potřeboval bych vědět, jaký zápis

$date = strftime("→     ←", time());


vrací stejnou hodnotu jako

$date = time();


? Díky
Radek9
Profil
http://www.tvorba-webu.cz/php/datum-cas.php
Werewolf
Profil
Tu adresu znám. Není to odpověď na mou otázku.

Vím, že %Y je rok, %m je měsíc a %d je den.
Také %H je hodina, %M minuta a %S sekunda.

Já chci jen vědět, co mám napsat do toho prvního argumentu, abych dostal to, co vrací funkce time(). Asi jsem se špatně vyjádřil. Omlouvám se.
Radek9
Profil
Werewolf:
A je problém místo toho napsat funkci time()? K čemu to potřebuješ?
Werewolf
Profil
Mám v DB čas v dat. typu DATETIME: 2009-09-22 18:42:35 a potřebuji z něj dostat 1253637755, což by vrátila funkce time ve stejný čas.
tiso
Profil
Werewolf: strtotime(), prípadne vrátiť to v požadovanom tvare priamo z databázy.
Werewolf
Profil
tiso:
Díky, to je to, co jsem chtěl slyšet.
tiso
Profil
Werewolf: problém je v tom, že sa nevieš vyjadrovať... Keby si hneď napísal [#5], tak by si to mal skôr.
Werewolf
Profil
tiso:
Dobře. Už jsi mě ponížil. Spokojenej?
tiso
Profil
Werewolf: nebolo to myslené ako poníženie, ale ako poukázanie na to, čo robíš zle. Lepšie sa radí ak zrozumiteľne popíšeš problém, čo chceš dosiahnuť, čo si skúšal a nefunguje, ... Pozri sa na to aj z tejto stránky, nie len z tej svojej.
DoubleThink
Profil *
time() vrací unixový timestamp. Doporučil bych se podívat po ekvivalentní SQL funkci
Werewolf
Profil
tiso:
Dobře. Příště ze sebe udělám *****a tak, že popíšu svůj problém jako pro ******.

DoubleThink:
Od time() se dá odčítat, dá se k ní přičítat.
SwimX
Profil
Werewolf:
Od time() se dá odčítat, dá se k ní přičítat.
DoubleThink měl na mysli, abys nevybíral z DB datetime a potom ho PHPkem nepřeváděl na unix timestamp, když to může převést rovnou SQL funkce v dotazu a vrátit požadovanou hodnotu.
AM_
Profil
Werewolf
Dobře. Příště ze sebe udělám *****a tak, že popíšu svůj problém jako pro ******.
ono lepší je ho popsat "jako pro ******" než "jako *****". Když neznáš odborné termíny a ani pořádně nevíš co to je, to, co chceš, tak je lepší poskytnout co největší množství informací.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0