Autor Zpráva
Loric
Profil *
Zdarvím. Při každém načtení stránky se mi vybírají z databáze nějaké data. Některé data jsou většinou pořád stejné a tak bych chtěl vědět, jestli je lepší uložit do session, aby se to pořád nezískávalo z databáze. A když to už to dám do session, tak bych chtěl vědět, jestli to tam bude bezpečně uložené, aby to někdo nemohl změnit.
Radek9
Profil
Pokud tam ty údaje nechceš ukládat po každém přihlášení znovu, tak mysql.
Loric
Profil
Ty údaje by se vkládali do session jen při změně... ale teď bude asi problém zajistit, aby tam byly vždy aktuální data. Takže mysql?
Beavis
Profil
Loric
Doporučuji Ti MySQL, vzhledem k Tvému požadavku.
Loric
Profil
no teď sem si uvědomil, že sem špatně popsal můj problém. Ty data by se jednou vybraly z databáze a pak uložili do session. Pokud se změnili, tak se znovu vybraly a přepsaly ty staré v session. ale stejně je lepší mysql? :D
Beavis
Profil
Loric
Myslím že je pořád lepší MySQL..
Loric
Profil
Ok diky za rady :) Me to session napadlo, protoze cim vetsi je ten muj projekt, tim vic je dotazu a tim se to dyl nacita, takze sem chtel nekolik dotazu dat pryc..
Beavis
Profil
Loric
V podstatě nemáš zač, nemohl by jsi mi sem ještě přidat odkaz na tvůj projekt? Rád bych se podíval :-)
Loric
Profil
mám to zatím na localhostu :D ale až to bude hotové (tak za rok), tak nečekej nic převratného xD
Beavis
Profil
Ozvi se mi na mém ICQ, které mám v profilu, díky.
Beavis
Alphard
Profil
Loric:
Data by sice měla být v databázi, ale v závislosti na konkrétní situaci by mohlo pomoci cachování. Ať již session, soubory, nebo denormalizace v databázi.
Příliš mnoho dotazů na stránce není dobré, otázkou je, jestli je jiné řešení lepší, obecně to nelze říci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0