Autor Zpráva
aaron
Profil *
Zdravím

Jak ideálně řešit předávání parametru (počet položek na stránce, jazyk, řazení apod.) při stránkování? Pokud bych měl až deset parametrů tak je velmi obtížné je všechny do každého odkazu vypisovat (přitom chci aby byly součástí url). když jsem hledal jak to zjednodušit narazil jsem jen na nějaké persistentní parametry které se předávají automaticky.
Jak již bylo řečeno, persistentní parameter není potřeba uvádět při volání link(...), neboť se předává automaticky. Ale uvést ho samozřejmě možné je a tak mu změnit hodnotu.
http://nettephp.com/cs/nette-application-presenter#toc-obycejne-a-persistentni-parametry

Jak se tenhle problém s předáváním mnoha parametrů řeší?
Alphard
Profil
Nevím, jestli najdete něco jednoduššího, než odkazování v Nette, které je imho velmi snadné. Podstata je v tom, že se odkaz nepíše v konečném tvaru, ale zaměřuje se např. na konkrétní presenter a view, takže může být mnoho věcí (jako třeba jazyk) doplněno automaticky.
aaron
Profil *
Nevím, jestli najdete něco jednoduššího
v nette jsem to zkoušel a funguje to skvěle, ale jde mi o to jak to udělat bez nette (web je již téměř hotový a předělávat ho do nette vhodné řešení).
jediné co mě napadlo je ukládat parametry do session a při vykreslování upravit odkazy (přidat k nim ty parametry).
Alphard
Profil
aaron:
v nette jsem to zkoušel a funguje to skvěle
Dobrá, nemusíme nic vymýšlet.

web je již téměř hotový a předělávat ho do nette vhodné řešení
To snad nebude nutné. Máte důsledně oddělené šablony? Je možné upravit všechny odkazy do snadno přepsatelného tvaru? (Zachytávání výstupu přes bufferovací funkce a náhrady pomocí regulárů mi nepřipadá jako ideální řešení.)

Nejtěžší část bude asi samotné přepsání odkazů ze šablon. Pak již by stačilo zpracovat parametry funkce např. link(), sestavit dotaz na požadovanou stránku a doplnit proměnné z aktuální requestu.
aaron
Profil *
Alphard
ano šablony oddělené mám. ale odkazy v nich mám jako odkazy ... původně jsem to viděl na ty reguláry. Ale lepší tedy bude dát místo odkazu fce jak píšeš - link('puvodni odkaz') a fce mi tam prida ty parametry. navíc takhle pro mě bude snažší si upravit jen ty odkazy které chci.

Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0