Autor Zpráva
RiZe
Profil
Pišu jeden skript pro web na hostingu od Forpsi a nedaří se mi zprovoznit funkci setlocale, resp. ignoruje má nastavení a formátovaná data jsou stále anglicky. Vyzkoušel jsem již vše níže uvedené a stále nic. Mj. mi to nefungovalo ani na mém vlastním stroji (Windows 7 RC, počeštěno balíčkem). Má někdo zkušenost s nastavením této funkce na Forpsi, nebo mám začít psát na podporu?

setlocale(LC_ALL, "cs_CZ.utf8");
setlocale(LC_ALL, "cs_CZ.UTF-8");
setlocale(LC_ALL, "cs_CZ");
setlocale(LC_ALL, "Czech_Czech Republic.UTF");
setlocale(LC_ALL, "Czech_Czech Republic.UTF8");
setlocale(LC_ALL, "Czech_Czech Republic.65001");
setlocale(LC_ALL, "Czech_Czech Republic.UTF-8");
setlocale(LC_ALL, "czech.65001");
Majkl578
Profil
pokud vim, zalezi to na tom, jake locales jsou na serveru vygenerovane.
RiZe
Profil
jenže server běží na Windows (alespoň podle phpinfo) a tam nevím jak to funguje/nefunguje
Majkl578
Profil
http://cz2.php.net/function.setlocale
viz "Tip"; na windows strojich nelze pouzit stejne nazvy locales jako na linuxu (tudiz napr. nelze pouzit cs_CZ.UTF-8, ale czech)

//forpsi jsem mel za solidni hosting... to, ze jejich servery bezi na windows je u me potapi temer ke dnu, kde je ic.cz apod...
Makulaj Kulkyn
Profil *
ad. //forpsi jsem mel za solidni hosting...

Nejak nechapu odsuzovani forpsi na zaklade platformy serveru. To si jako myslite, ze webhosting na OS Windows neexistuje? A kde by jste jako chtel provozovat ASP ci ASP.NET aplikace? Forpsi samozrejme je solidni hosting a dava moznost zakaznikovi zvolit si platformu serveru pri objednavce hostingu. Pokud chci PHP, vyberu si Linux, pokud ASP.NET ci ASP, wiberu si Windows. Kazdy to chape a kazdy si vybere. To ze jsem "tele" a vyberu si spatnou platformu neni chyba forpsi. A to ze maji i na serverech s Windows PHP jako "doplnkovy" (nikoliv jako hlavni a primarni) jazyk beru spise jako vyhodu a moznost pro lidi, co chteji kombinovat napr. ASP.NET a PHP na jednom webhostingu.
Tomáš Podoba
Profil *
děkuji, taky mi pomohlo vložit

setlocale(LC_ALL,"cs_CZ.utf8");
chelty
Profil *
má podobný problém hosting na kterém jsem jede taky na windowsu a vůbec se mi nedaří dostat česká data. Není ještě jiná varianta
zkoušel jsem
setlocale(LC_ALL,"cs_CZ.utf8");

a také toto ale to je nastavení pro linux tak se ani nedivím že to nejde :-)
setlocale(LC_TIME, "cs_CS.utf8","CS");
Keeehi
Profil
Zkuste:
setlocale(LC_ALL, "czech");
viz http://msdn.microsoft.com/en-us/library/39cwe7zf(v=VS.71).aspx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0