Autor Zpráva
juneau
Profil
Zdravim, muj nynejsi dotaz je tenhle: pouzivam hafo promennych nesouci informace o nastaveni toho a tamtoho a jsou ve tvaru napr $set_pocet_komentaru, $set_neco_neco ... atd. jenze uz jich mam k dobre padesatce a potreboval bych proste jednu vec: prevest je do asociativniho pole, tedy nejak takhle: $set['pocet_komentaru'], $set['neco_neco'] ...

mit script, ve kterem bych zadal slozku, v niz jsou soubory se zdrojakem a script by je jeden po druhem projel a nahradil vsechny mozne vyskyty techto $set_... promennych na $set['...'] promenne.

vsechny vyskyty typu:

$set_neco = "..." / $set_neco="...";
if($set_neco) ...
$set_neco.$set_neco_jineho ...

nejsem tak zbehly v regularnich vyrazech, takze se ptam zkusenejsich. o ten vyraz mi jde hlavne, zbytek si napisu sam.
juneau
Profil
tak jsem krapinek popokrocil:

$f = '$url = "<a href=\"./" . $set_forum_index_page . "?vlakno=" . $tid . @$search . "\">" . $tnazev . "</a>";';
$f = eregi_replace('\$set_([^ \.,;]*)',"\$set['\\1']",$f);
echo "<pre>$f</pre>";

pouzity regularni vyraz kod mi v programu "Regexp Coach" udela presne to, co cekam:
$f = 'url = "<a href=\"./" . $set['forum_index_page'] . "?vlakno=" . $tid . @$search . "\">" . $tnazev . "</a>";';

jenze kdyz to necham zpracovat v php scriptu, vysledek je tento:
$f = '$url = "<a href=\"./" . $set['forum_index_page'] . ?vlakno=" . $tid . @$search . "\>" . $tnazev . "</a>";';

proste se vyparily uvozovky za spojovaci teckou v __ . ?vlakno=" . __ useku... nemam predstavu proc.
juneau
Profil
boze, jak ja nenavidim ty chyby, co dela prohlizec zdrojaku ve firefoxu... neni to poprve, co jsem si vsiml, ze pri zobrazeni kodu udelal nejakou chybu... ale ze kvuli zapomenutym uvozovkam budu hodinu a pul proklinat regularni vyrazy, to jsem necekal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0