Autor Zpráva
gregi
Profil *
Zdraivm,
mam nastaveno na serveru upload_max_filesize = 2M. Při uploadu kontroluju i přes php script velikost souboru, ale stejně mi to nevypisuje chybu. Resp. potřebuju prostě při nahrávání souboru omezit velikost souboru na 2MB, ovšem když je soubor větší než 2MB, tak mi $_FILES['soubor']['size'] vypíše 0, ovšem já potřebuji nějak vypsat tu chybovou hlášku, že soubor nesmí být větší než 2MB. Snad jsem to popsal dobře, díky
FrantaToman
Profil
Mno, pokud při překročení limitu velikosti uploadovaného souboru vrací $_FILES['soubor']['size'] 0, pak stačí napsat if

if($_FILES['soubor']['size'] == 0){
    echo "Je to veliký";
}
king26
Profil
nejlíp asi takto:
<?php
$koncovky = array();

$chyba = "";
if (!$_FILES || $_FILES["obrazek"]["error"] == UPLOAD_ERR_INI_SIZE) {
    $chyba = "Soubor je příliš velký, maximální velikost je " . ini_get('upload_max_filesize') . ".\n";
} elseif ($_FILES["obrazek"]["error"] == UPLOAD_ERR_NO_FILE) {
    $chyba = "Nevybrali jste soubor, který chcete nahrát.\n";
} elseif ($_FILES["obrazek"]["error"]) {
    $chyba = "Soubor se nepodařilo nahrát, kontaktujte prosím správce serveru.\n";
} elseif (!in_array(strtolower(pathinfo($_FILES["obrazek"]["name"], PATHINFO_EXTENSION)), $koncovky)) {
    $chyba = "Koncovka souboru musí být jedna z: " . implode(", ", $koncovky) . ".\n";
} else {
    move_uploaded_file($_FILES["obrazek"]["tmp_name"], "data/$id-" . $_FILES["obrazek"]["name"]);
}
?>

je to kód p. Vrány, viz: http://php.vrana.cz/ukladani-souboru-od-uzivatele.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0