Autor Zpráva
Martin9987
Profil *
Dobry den,

resim nasledujici problem:

mam stranku index.php a stranku bozi.php

kdyz v menu kliknu na nejake zbozi, tak do prostred stranky, se includuje zbozi.php, kde je pomoci databaze vypsan nejaky produkt (vse reseno pres GET pomoci url, napr index.php?page=zbozi&id=8)

jde mi o to ze stranka index.php ma v sobe i hlavicku samotneho webu.. a ja bych rad do titulku webu (tedy do tagu title) vlozil nazev produktu (samozrejme ten vytahnu z databaze).

Ovsem jak takovou situaci vyresit kdyz index.php vypada (jednoduse napsano) nejak takto:

<title> titulek webu </title>
<body>
<?php include zbozi.php; ?>
</body>

kdyz udelam neco takoveho:

toto je soubor index.php
<title> titulek webu - $nazev_zbozi</title>
<body>
<?php include zbozi.php; ?>
</body>

toto je soubor zbozi.php
<title>zde pomoci php vypisu z databaze nazev zbozi a ulozim ji do promene $nazev_zbozi

tak to samozrejme fungovat nebude... =o/

jak takovouto situaci vyresit, kdyz nemohu dat "vycuc" z databaze do hlavicky webu? (ktera je pouzivana pro vsechny stranky...)
Taps
Martin9987
ozvi se mi na mail nebo icq které mám profilu. Pomohl bych ti s tím.
PHP_Nemaster
Musíš vložit to include "zbozi.php" před ten titulek, protože pak to bere tu proměnnou jako že ještě není definovaná.
Martin9987
Profil *
jany chapu chapu.. ale to je problem.. nemuzu pred titulek (tedy hlavicku webu) vkladat obsah webu ktery je v zbozi.php :)... v pripade ze vlozim hlavicku webu a kus kodu ktery je pred include v indexu do zbozi.php tak to musim udelat pro kazdou stranku a to se mi moc nelibi =o/ znamenalo by to moc uprav =o/
Jan Tvrdík
Martin9987:
Nejčastější potíže s PHP
xszaboj
no tak nekde musis mit naicludovaenj soubor kterej ti vypisuje data z db nebo aspon kod kterej to dela tak ten staci kdyz das pred ten titulek nemusi tam davat celej ten zbozi.php
Alphard
Martin9987:
Výběr zboží dejte na začítek stránky, naplňte proměnné $titulek a $obsah a na závěr vše vypište.
Martin9987
Profil *
xszaboj
asi nejlepsi moznost, jdu zkusit
Alphard
include zbozi.php nemuzu dat na zacatek indexu.. jelikoz zbozi.php je jen jedna stranka z mnoha.. kdyz napr budu potrebovat includovat kategorie.php tak budu mit na zacatku indexu zbytecne soubor zbozi.php ktery bude delat zbytecne dotazy na databazi... :) aspon zda jsem dobre pochopil..
Martin9987
Profil *
no, vyresil jsem to teda nasledovne... do souboru index.php jsem uplne na zacatek vlozil:
<?php
if (isset($_GET['titulek'])){
  $titulek_predany = $_GET['titulek'];
  if ($titulek_predany==1){$titulek="Úvodní strana";}
  if ($titulek_predany==2){$titulek="Služby";}
  if ($titulek_predany==3){$titulek="Reference";}
  if ($titulek_predany==4){$titulek="Ceník";}
  if ($titulek_predany==5){$titulek="Kontakt";}
}
?>

url adresa vypada nejak nasledovne (zjednodusene)
http://localhost/ucto/index.php?titulek=3

a pote uz velmi jednoduse:
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript">
<title><?php echo $titulek; ?></title>

samozrejme ze toto jsem vyresil u webu, ktery ma pouze 5 stranek... u slozitejsiho webu bych si na titulky vytvoril vlastni tabulku a doloval bych titulky z db :)..
tiso
Martin9987 máš to celé zle navrhnuté, Alphard ti radí dobre, prerob si to.
A nabudúce použi relevantný príklad, keď používaš podmienený include, tak ho naznač aj v príklade, nie že si ho tam dáš natvrdo a potom Alphard-ovi vyčítaš že to tak spraviť nejde...

edit: [#9] takéto hackovanie nie je riešenie...
Martin9987
Profil *
tiso
ok, je mi to jasne, chapu.. diky za odpoved.. myslim ze u webu ktery ted resim to predelavat nebudu (ma 5 stranek s nemenym obsahem), ale u eshopu ktery delam to urcite vyuziju

Jest jednou diky za info a Alphardovi jsem nic vycitat nechtel, jen jsem uvazoval po svem a neuvedomil si v tu chvili ze nemusim davat include napevno... Spatne to vyznelo ale nic zleho jsem nemyslel. Za to se omlouvam.
Taps
Martin9987
Tiso a Alphard mají pravdu. Všechno jde, ale záleží jen na tom jaké má člověk znalosti
tiso
Taps som tiso, nie Tiso, ďakujem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: