Autor Zpráva
kokokoko
Profil *
Mám funkci, např. text() a tato funkce vypisuje textový řetězec. Já ale chci, aby se mi vypsalo jen třeba prvních 50 znaků. Jde to? Jak? Předem mockrát děkuju, už se tím trápím celý odpoledne....
Radek9
Profil
substr
kokokoko
Profil *
no jo, ale jak to má vypadat? já to prostě nejsem schopen poskládat :-( Ukaž mi to prosím konkrétně...
Radek9
Profil
<?php
echo substr('abcdef', 0, 4); //vrátí "abcd"
?>
kokokoko
Profil *
to jo, to je jasný. Ale jak to mám udělat, když si musím vystačit jen stou funkcí? tzn. musím to napasovat jen na funkce() . N
kokokoko
Profil *
to jo, to je jasný. Ale jak to mám udělat, když si musím vystačit jen stou funkcí? tzn. musím to napasovat jen na
funkce()
Radek9
Profil
kokokoko:
Nechápu.
kokokoko
Profil *
dělám skin pro wordpress. Ten post resp. jeho obsah vypisuje funkce:
<div class="entry">
<?php the_content(); ?>
</div>

No a já chci, aby se mi vypsalo jen prvních x znaků z toho textu...
kokokoko
Profil *
Vážně nikdo neví? já si s tím fakt nemůžu poradit a docela bych to potřeboval...
king26
Profil
<?php substr(the_content(),0,50); ?>
kokokoko
Profil *
to jsem zkoušel ale prostě to nechce fungovat:-(
Alphard
Profil
kokokoko:
Není funkce the_content napsaná tak, že jde výstup rovnou na echo? Řešením by bylo zachytávání obsahu přes bufferovací funkce, ale lepší bude upravit the_content().
Error404
Profil
pokud je to přes wordpress tak je to především tím, že wordpress si sám definuje to co vypisovat, jak vypisovat a hlavně KOLIK vypisovat :-) mělo by to být v administraci
AM_
Profil
Error404
Tohle je z hlediska systému wordpress možná pravda, ale technicky má pravdu Alphard - the_content() posílá data rovnou na výstup a nevrací je. Délka vypsaného textu by měla být ovlivnitelná v šabloně (pokud není, považoval bych to za nedostatek wordpressu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0