Autor Zpráva
MilanKubik.info
Profil *
zdravím !

již dlouho se snažím vyřešit problém, mám stránku např.: www.milankubik.info, při kliknutí na Reference se mi z obrazí URL adresa www.milankubik.info/reference.php, při kontakt www.milankubik.info/kontakt.php atd... Ano, vím, že je to správně, přesto bych rád, kdyby se mi pořád zobrazovalo stále jen www.milankubik.info a nic :-)

Chtěl bych to použít u všech stránek v referenci, a proto se obracím na Vás. Myslím, že to lze vyřešit v htta... ale nevím jak, zatím jsem to nepotřeboval. Děkuji za odpověd
Chamurappi
Profil
Reaguji na MilanaKubika.infa:
Existuje pár způsobů, jak toho dosáhnout. JavaScriptem, <frameset>em, metodou POST
Bude-li někdo chtít odkázat přímo na kontakt, tak to udělá jak?
MilanKubik.info
Profil *
jj o to jsem si přečetl, ale podle mě je to blbost, kvůli struktuře kódu, validnosti a potom celkové přehlednosti :-)

přes httacess to nelze ?
Alphard
Profil
MilanKubik.info:
přes httacess to nelze ?
Asi myslíte mod_rewrite. Tím lze měnit tvar adresy, např. místo www.milankubik.info/kontakt.php může být www.milankubik.info/kontakt/ apod. Ale identifikace musí zůstat.

Jak již naznačil kolega Chamurappi, jste si jist, že je to moudré? Znám pár takových stránek (využívají rámy) a je to na zabití, mohu-li se jim vyhnout, udělám to.
AM_
Profil
MilanKubik.info

Zřejmě jsi někde četl nějaký mýtus o SEO, že to něčemu pomůže, ale není to pravda;

- SEO pomůže mod_rewrite, jak ho nastínil Alphard. Tebou nastíněný návrh ho spíš zmate.

- je to opravdu hloupé, protože tím adresu učiníš nejednoznačnou (která podstránka se má při zadání této adresy otevřít?)
Naopak, pokud někdo na slušném webu používá rámy nebo AJAX, snaží se, aby se URL adresa po každém kroku aktualizovala; mělo by platit, že stejná adresa URL zobrazí stejnou stránku

- možná máš subjektivní pocit, že to "prostě je lepší". V tom případě ti zde já jakožto již třetí člověk radím, že není.
tiso
Profil
AM: „SEO pomůže mod_rewrite
Si si istý že to bude mať v tomto prípade nejaký pozitívny zmysel?
Komentáře?
Profil *
Máte pravdu, i mě jde jen o etiketu a vzhled samostatných stránek :-) Chtěl jsem o tom, ale vědět víc, proto jsem i toto téma rozvinul
Chamurappi
Profil
Reaguji na MilanaKubika.infa:
Tady máš hezkou ukázku slabin toho, co požaduješ: Vyhledávače a http://racvonka.cz/[/url]
AM_
Profil
tiso
tím jsem myslel obecně, že SEO může pomoci mod_rewrite přepsáním dat z query části do hierarchické části. Máš pravdu, že v tomhle případě (zřejmě co stránka, to soubor) to nemá smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0