Autor Zpráva
buchvi
Profil
Ahoj. Můj dotaz je možná trochu utopický, ale rád bych na web zařadil něco, jako chystá Google ve Wave, totiž psaní v reálném čase, aby všichni uživatelé, přítomní na dané stránce, mohli vidět písmenko po písmenku, co píšou další uživatelé.
Neznáte někdo nějaký skript volně ke stažení, který bych mohl použít?
Joker
Profil
No normální AJAX, akorát by komunikoval se serverem při stisknutí každého písmenka.

Ale upřímně řečeno, vidím na tom samé nevýhody a žádné výhody.
AM_
Profil
Doufám, že se tento styl komunikace neujme; krása internetu od mluveného slova je v tom, že si můžeš rozmyslet, co napíšeš, několikrát to upravit a když jsi s tím spokojený, tak to teprve poslat, a nikdo nemusí být zvědavý na to, jak jsi to písmeno po písmenu psal. Přínos je možná v situacích, kdy se někdo "vykecává" na dvacetiřádkovou zprávu, ale na to by stačilo (a bylo by i lepší), aby ten člověk svou myšlenku uměl inteligentně rozdělit. Na druhou stranu si zase představ, jak do takovéhoto chatu píše deset lidí přes sebe.

Pokud to chceš opravdu realizovat, webovému rozhraní, které je proslulé pomalou odezvou, bych se zde raději úplně vyhnul a použil nějakou spojovanou službu, tedy aby mezi peery bylo stálé spojení s rozumnější odezvou. Tedy pro komunikaci bych asi použil nějaký jednoduchoučký vlastní spojovaný protokol.
buchvi
Profil
Mělo by to být v rámci privátní sekce klubových stránek, není nás moc a navíc by to bylo vždy jen pro omezenou skupinu lidí, která by nikdy nečítala víc jak deset lidí, málokdy víc jak pět. Rád bych se přiblížil možnosti komunikace v reálném čase, jako rozhovor, sice si to neumím moc představit, jak by to vypadalo, ale zaujala mě ta možnost... A za zkoušku nic nedám.
AM_
Profil
buchvi
- deset lidí píšících přes sebe bohatě stačí
- ten počet nic nemění na tom, že stavět to na HTTP protokolu je dost nevhodné, čímž je prakticky z obliga použití PHP

Samozřejmě zkusit to můžete, když něco takového seženete nebo napíšete, ale nepsal/nehledal bych to jako web. aplikaci. Obzvlášť když se jedná o uzavřenou skupinu lidí, není problém, aby si každý nainstaloval klienta.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0