Autor Zpráva
Mr.Scully
Profil *
Takže - nejsem lama, aby mi někdo neradil odkomentovat extension a podobně :-)

Apache 2.2 poslední stabilní verze + PHP 5.3.8 nebo 5.3.11 (zkusil jsem obě), obě verze TS (VC6). Plus Windows Vista 32bit. Extension dir nastaven správně, PATH nastavena do PHP rootu, php.ini se loaduje správně, knihovny pak ještě (už ze zoufalství) nakopírovány do system32.

Všechny extensions se naloadují správně KROMĚ php_mssql.dll, kterou zrovna potřebuju nejvíc. Apache log hlásí: "Unable to load dynamic library './ext/php_mssql.dll" (uvedeny modul nebyl nalezen). Cesta je správná (ostatní dll fungují), přístupová práva má každý, potřebné knihovny tam také jsou (ntwdblib.dll, libeay32.dll a ssleay32.dll tuším).

Zkusil jsem i nový SQL driver od Microsoftu, který funguje (akorát je zatím ještě nestabilnější než původní MSSQL knihovna, takže ho prostě použít nemůžu). Vím, že php_mssql.dll je stará jako metuzalém, ale teď ji prostě nutně potřebuju. Webserver+PHP+SQL jsem instaloval snad stokrát, ale teď jsem poprvé fakt v koncích :-)

Uniklo mi něco? Už mi z toho hrabe :-)
Mr.Scully
Profil *
Ještě bych dodal, že mám nainstalováno MSSQL Express 2008 (tu free verzi) - napadá mě snad jen to, že v té free verzi nejsou obsažené knihovny, které jsou pro mssql knihovnu nutné?
Davex
Profil
V kterém adresáři je knihovna ntwdblib.dll? XAMPP jí má v adresáři "...\apache\bin" a "...\php" (s php5apache2.dll) a extension php_mssql se nahraje i bez SQL driveru a nainstalovaného MSSQL serveru.
Mr.Scully
Profil *
ntwdblib.dll je v adresáři \php (do Apache jsem se nedíval - mrknu). Zkopírování do \system32 nepomohlo.

Ještě jsem zkoušel prokazatelně funkční instalaci PHP a Apache, kterou jsem si jen zkopíroval od kolegy, zavedl jako novou službu a změnil cesty v httpd.conf a php.ini a se stejným výsledkem. Vše běží kromě php_mssql a tuším, že nejde ani php_oci. Ostatní jedou (např. ldap, curl apod.).

Zajímavé je, že jiný kolega shodou okolností také instaluje stejnou kombinaci jako já, také na Vista 32 a také se mu php_mssql nepodařilo naloadovat. Něco se prostě mlátí v kombinaci tahle verze PHP + Vista 32 + php_mssql.dll, řekl bych. V Apache asi problém nebude, takhle verze už je docela stará a stabilní.
Mr.Scully
Profil *
Tak vyřešeno. Úplně z nouze jsem ještě vyzkoušel asi tři různé verze ntwdblib.dll a teprve s tou třetí se to chytlo. Neuvěřitelné. ntwdblib.dll, která je součástí oficiální distribuce PHP, prostě nefungovala. Pokud mám být konkrétní, tak PHP 5.2.11 mi funguje s ntwdblib.dll s velikostí 278585 bytů (kterou jsem si náhodně stáhnul někde na netu), ale nikoliv s ntwdblib.dll velikosti 290816 bytů, která je s těmito verzemi (5.2.11, 5.2.8 a dalšími) oficiálně dodávána.
Majkl578
Profil
[#1] Mr.Scully
Takže - nejsem lama
Tohle vyvracíš hned v následující větě: "Apache 2.2 poslední stabilní verze + PHP 5.3.8 nebo 5.3.11". ani jedna z uvedených verzí PHP neexistuje.
Mr.Scully
Profil *
Za překlep se samozřejmě omlouvám, což je snad poznat i z posledního příspěvku. Měl jsem samozřejmě na mysli 5.2.8 a 5.2.11, bystřejší to pochopili.
Aesir
Profil
Mr.Scully:
ale nikoliv s ntwdblib.dll velikosti 290816 bytů, která je s těmito verzemi (5.2.11, 5.2.8 a dalšími) oficiálně dodávána
Což se mimo jiné dočtete i v manuálu (druhý odstavec označený jako Note).
Mr.Scully
Profil *
Aesir - sice pozdě, ale díky za odkaz. Nenapadlo mě, že dodávají PHP se starou knihovnou, když jsem to doteď instaloval X-krát a bez problémů. A těch verzí knihovny je na můj vkus už moc. Ve Win64 mám implicitně nějakou verzi 278800 bytů, ze staršího PHP 5.2.něco mám verzi 274489 bytů, takže jen za poslední rok jich muselo vyjít tak pět podle verze a platformy... je to na zblbnutí.

Každopádně třeba tohle téma někomu pomůže... zrovna předevčírem mi psal kolega na ICQ, že to nemůže rozchodit, tak teď už víme příčinu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0