Autor Zpráva
Stomas
Profil
Zdravím, už si nevím rady, googlil jsem, díval jsem se do manuálu na mail.function a pořád né a né to rozchodit :(.
Doma mám localhost s Xamppem a snažím se poslat zprávu pomocí funkce mail(), ale pořád to hází chybu "Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 553 We do not relay non-local mail, sorry.". Co jsem pochopil, tak si musím v php.ini nastavit STPM, o což jsme se snažil, ale bezvýsledně. STPM jsme si udělal na gmailu.
Postupuju správně? Jak by mělo vypadat [mail function] v php.ini?
H13
Profil
Nevím, ale tipuju, že smtp.gmail.com potřebuje šifrování (tak se podívej jestli to tvůj skript používá),viz:
"Server odchozí pošty (SMTP) vyžaduje protokol TLS"
"smtp.gmail.com (použít ověření)
Použít ověření: Ano
Použít STARTTLS: Ano (někteří klienti používají název SSL)
Port: 465 nebo 587"
Stomas
Profil
:( co to znamená? že se nedá použít jen čistě mail()? Jak to šifrovat?

ps. Zkoušel jsem to odesílat i pomocí třídy phpmailer s ISMail(), ale také se to neodeslalo.
Alphard
Profil
Stomas:
Jestli nepotřebujete skutečně odesílat maily, ale stačí vám testovat, je jednodušší a pohodlnější pracovat třeba s Test Mail Serverem.
Stomas
Profil
Alphard
Tak jsem si to nainstaloval a když jsem chtěl něco odeslat, tak se mi hned začal spouštět outlook, kterej vůbec nepoužívam. Je to normální? V outlooku se musí také něco nastavit?
Stomas
Profil
Alphard
... a nebo jsem to celé špatně pochopil a ten mail se nemá posílat na net k příjemci, ale jen zkušebně do outlooku?
Alphard
Profil
Stomas:
Posílá se normálně příjemci. Mně se otvírá okno Outlook Express (také ho nepoužívám). V něm je klasicky vidět vše, co u normálních mailů, odesilatel, předmět, zpráva, ...
Zprávy se potom myslím archivují v nastaveném adresáři, možná to jde vypnou.

Já jsem v Outlooku nic nenastavoval.
Stomas
Profil
Alphard
No, taky se mi v něm vše zobrazilo, ale na mail k příjemci nic nedorazilo, nechápu. No, ono to už tolik nevadí, k testovaní mi zatím postačí tohle, zatím potřebuji jen vidět, jak to bude ve výsledku vypadat.
... Díky
Alphard
Profil
Stomas:
No, taky se mi v něm vše zobrazilo, ale na mail k příjemci nic nedorazilo, nechápu.
To jste mě nepochopil, takhle to funguje. Je to nástroj pro testování. Odeslané maily můžete kontrolovat asi ne se sekundovým zpožděním, ale k příjemci nedojdou.

Myslel jsem, že formulace „Jestli nepotřebujete skutečně odesílat maily, ale stačí vám testovat“ je jasná.
Stomas
Profil
Alphard
Jo, špatně jsem to pochopil. Ještě jednou dík ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0