Autor Zpráva
KUKYn
Profil *
Zdravím všechny,
prosím o radu. Mám udělanou registraci uživatelů na web s tím že jejich údaje se zašifrují a uloží do skrytého souboru. Poté je vypisuji v seznamu uživatelů tak že si soubor načtu, rozdělím na jednotlivé údaje a vypíšu. Nyní chci přidělat funkci která by je abecedně seřadila při výpisu podle username avšak neumím si poradit s funkcí Sort() v tomto případě (nevím kam co přidat popř. upravit). Předem děkuji za rady. Zde přikládám kód vypisování:
<?php
	$klika = @fopen(.soubor_s_udaji",'r');
	echo "<table border=\"1\">";
	echo "<tr><th>Uživatel</th><th>Jméno a příjmení</th><th>Datum narození</th><th>Pohlaví</th><th>Web<th>ICQ</th></tr>";
	while(!feof($klika)) {
		$radek = fgets($klika,4096);
		list($rec,$usr,$pwd,$eml,$jap,$vek,$poh,$url,$icq) = explode(':', $radek);
		echo "<tr>
			<td>$usr</td>			
			<td>" . decrypt($obj, $rec, $jap) . "</td>
			<td>" . decrypt($obj, $rec, $vek) . "</td>
			<td>" . decrypt($obj, $rec, $poh) . "</td>
			<td>" . decrypt($obj, $rec, $url) . "</td>
			<td>" . decrypt($obj, $rec, $icq) . "</td>
			</tr>";
	}
	echo "</table>";
	fclose($klika);

$_SESSION = array();
session_unset();
session_destroy();
?>

já bych to chtěl řadit abecedně podle proměnné
$usr
Nox
Nejdřív vše načíst do pole (decryptnuté), sort a pak teprv vypsat
KUKYn
Profil *
asi jsem to špatně pochopil ale proč načítat vše (decrypnuté) do pole a pak to teprve řadit? mám to již v tom listu roztrhané a proměnná "usr" dle které chci seřadit výstup není cryptovaná...
-pokud je to opravdu nezbytné to vše nejprve decryptovat a vložit do pole... následně pak sort a výpis můžete mi prosím skusit nastínit jak se kód změní ?
-pokud to není potřeba jelikož proměnná dle které chci řadit není zašifrovaná můžete mi napsat jak ten sort() zakomponovat do skriptu uvedeného výše ?
Předem Vám děkuji za pomoc!
Nox
Jestli to chápu dobře, tak načítáš ze souboru po řádcích a po řádcích to vypisuješ...jak jinak chceš měnit pořadí výpisu echo?

Podle mě to nezbytné je

A jinak... jedna proměnná navíc snad není nijaké terno...
KUKYn
Profil *
Ano. Tak to je s tím výpisem (po řádcích).
Jenomže to znamená předělat styl výpisu údajů a né jen přidat jednu proměnnou.
Skouším to nějak přepsat ale vůbec se mi nedaří. Vrací mi to prázdnou tabulku. Nevím jak to upravit, aby to teda ten soubor rozebralo a naházelo do pole a pak to podle proměnný usr seřadilo a vypsalo. Dokáže mi někdo pomoct trochu více konkrétněji? Nejlépe přímo na skriptu, který je výše uveden? Za každou pomoc budu rád. Předem děkuji.
Alphard
KUKYn:
Tohle jste slyšet nechtěl, ale je to přesná ukázka (a ještě mírná), proč databázová data patří do databáze.
Místo toho, abyste napsal:
select * from uzivatele order by uzivatel

(ta zvýrazněná slova zajistí správné seřazení) budete teď vymýšlet hrozivé řešení na x řádků.
Když budete chtít vypsat počet mužů a žen, tak budete vše procházet po řádcích a počítat?

Řešení vašeho problému je zdlouhavé:
- vše na číst do pole (asi bych použil spíše funkci file())
- pomocí foreach vše znovu projít a upravit jednotlivé hodnoty, tj. váš explode() a hodnotu, podle které řadíte, budete asi muset dát jak klíč
- seřadit
- dalším cyklem vypsat
Nemyslím si, že se někomu bude chtít psát vám celé řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: