Autor Zpráva
disler
Profil
Ahoj,

poradil by mi někdo jak rozdělit

$string = "lorem-ipsum";

Potřeboval bych PHP funkci, pro kterou by byl parametrem "-" pomlčka a vrátila by lorem a nebo ipsum - podle toho co bych zadal, tj. to co se nachází před stanoveným znakem nebo za ním.

Díky.
Taps
Profil
disler
$string="lorem-ipsum";
$rozdel=explode("-",$string);
echo $rozdel[0]; //první slovo
echo $rozdel[1]; //druhé slovo
Dtr
Profil *
Já si sem něco přihodím, ať nemusím vytvářet nové vlákno:

Potřebuju udělat import produktů z XLS souboru do databáze. Nedávno jsem něco podobného dělal a tam to nebyl problém, protože každá položka (tedy vertikální buňka v excelu) obsahovala jeden řádek. Stačilo tedy označit v excelu komplet tabulku, vložit do textarey, odeslat, po té explodnout _POST podle \n na jednotlivé produkty. Teď ale nastal problém v tom, že jeden produkt/buňka v sobě má popis, který je na více řádků, je tedy odenterovaný. Když teď použiju jako prvotní oddělovač \n, rozdělí to do pole uplně špatně. Pokud si tabulku z excelu označím a zkopíruju do notepadu, vidím ale, že běžné odenterování/nové řádky v popisu produktu jsou nahrazeny takovými divnými znaky - obdélníčky a hned za nimi popis pokračuje, za to nová buňka - tedy nový produkt - je v notepadu zobrazen až na novém řádku. Z toho vyplývá, že by se měl dát nějak poznat rozdíl mezi odenterováním v popisu (které chci při explodnutí ignorovat), a mezi začátkem nové buňky/produktu. Jen nevím jak na to. Zkoušel jsem explodovat podle následujících escape znaků : \n \r \t \r\n , ale vždy to rozdělilo špatně. Nemáte někdo tip, podle čeho to explodnout, případěn jiný způsob, jak taková data z excelu dostat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0