Autor Zpráva
badyto
Profil *
Zdravim! mam takyto problem: chcel by som ulozit neake data do CSV, aby som to mohol potom otvorit v exceli.
Vsetko by bolo fajn az na interpunkciu :-(
Viete mi poradit ako dosiahnut aby sa mi v tom exceli zobrazovalo spravne kodovanie? Data natahujem z mysql ktora je cela v utf-8 a aj php aj html vsetko mam v utf-8.
Viete mi to poradit neako na tomto nasledujucom zjednodusenom skripte?
<?
$fh=fopen("xxx.csv","w");
$str = "ľ š č ť ž; ý á í é";
fwrite($fh,$str);
fclose($fp);
?>

Vopred velmi pekne dakujem za akukolvek odpoved!
Taps
Profil
badyto
zkus data, která budeš ukládat do csv převést pomocí funkce iconv do kodování cp1250
badyto
Profil *
Dakujem velmi pekne! pomohlo to! supr! :-)
tatyalien
Profil
ještě si ošetři pak středníky, to je jen má rada, kdyžtak si vyhledej témata ode mě, v jednom jsem to vyřešil.

// blbne, když máš v jedné hodnotě středník, tak při uložení v excelu to hodí na začátek a na konec hodnoty uvozovky, a pokud je v textu uvozovka, tak jí to zdvojí... ;)
imploder
Profil
bude to fungovat i v jiném než českém excelu? (myslím, že ne)
snad to nevadí
radas
Profil *
tatyalien:
takže když nahradim v hodnotě středník třeba podtržítkem tak by to mělo byt vpořadku?pochopil jsem to tak *******??
tatyalien
Profil
prostě vem si že máš v třeba tohle v excelu:
A1 | B1 | C1
--------------------
aa | bb | cc
--------------------
a;a|dd | ee

pokud by jsi cetl data postupne a dava mezi ne stredik, tak by se ti posledni radek rozdelil blbe pri ukladani, ja si dal kontrolu nejdriv zda hodnota obsahuje uvozovky, pokud ano, tak je to zdvoji, nasledne pokud hodnota obsahuje strednik, da to na zacatek bunky a na konec uvozovku, presne takhl to dela excel, kdyz si to vytvoris v excelu a das ulozit do csv otevri si to v poznamkovem bloku a mas to tam taky takto ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0