Autor Zpráva
Error404
Profil
Funkce vypiš čas...

<? echo date("m.d.y"); ?>

mám například toto na stránkách... jenže chci to vyvolat jen když, aktivuji funkci, takže to potřebuji zapsat jako funkci...
v objektivním phpčku... mezi co a jak to vložit... četl jsem manuál, ale asi málo ... jde mi název funkce uvedeme například
zobraz_cas...
Joker
Profil
Error404:
Nějak nechápu otázku.
Jde o to napsat echo date("m.d.y"); jako funkci?
<?php
function vypis_cas(){ echo(date("m.d.y")); }
...
vypis_cas();
?>
Error404
Profil
ano... chci takhle zkratit vlastně všechny funkce těhlech poměrů... takže svátek, čas, ip adresu, hostname atd... a potom si to kdekoliv vypisovat pomocí vypis_cas();
a tyto funkce budu mit v adresari, ktery budu includovat do kazde stranky include'' napr... jina moznost neni ?
Joker
Profil
Error404:
Tak věci jako IP adresu bych si spíš uložil do proměnné... a pak: echo($ip);
Error404
Profil
jj to mam teď, ale potřebuji mít co největší prostor na všech stránkách ... stejně už teď includuju dvě stránky + protection a už tak toho je moc...


můžete mi vysvětlit hlavní výhody funkce ? a takhle objektovaného psaní ?
Joker
Profil
Tak teď už jsem se definitivně ztratil.

Pokud jde o výhody objektů, o tom se tu už několikrát diskutovalo v jiných vláknech.
Error404
Profil
oke... a když budu psát dá se říct, vše co není statické... kromě textu... a obsahu v kategoricích ve funkcích, dá se říct, že je web v oop php ?
Joker
Profil
Error404:
Ne, to ne. Objekty a funkce jsou něco jiného.
Lamicz
Profil
Ono po pravdě řečeno, někdy bych netvrdil, že je web v OOP, i když používá objekty. Musí to mít nějaký návrh a smysl. Ne pouze náhrada funkcí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0