Autor Zpráva
Kalby
Profil
Zdravim,

mam problem s otevíráním souborů v iframu. Do iframu vkladam odkazy na pdf soubory z cizich stranek (katalogy), problem je v tom, ze nektere se otevrou ale nektere se chteji stahnout. Vsude se resi opacny problem, ze misto otevreni chteji soubor stahovat, ja mam opacny problem. Je mi jasne, ze nektery adresy na pdf nemusi byt primo fyzicky adresy toho pdf ale pres htaccess to maji presmerovano na generator pdf kde maji hlavicky nastaveny na stazeni, s tim asi nic neudelam ze? Ale preci jen se zeptam jak nastavit hlavicky aby se soubor nestahoval? Slo by nejak obejit i hlavicky vzdalenych souboru ktere vkladam do toho iframu? Diky vsem
Joker
Profil
Kalby:
Ale preci jen se zeptam jak nastavit hlavicky aby se soubor nestahoval?
To asi nepůjde.
Prohlížeč vezme MIME typ souboru a podívá se do svého seznamu typů, co s ním má dělat. Pokud typ v seznamu nenajde, zeptá se uživatele.

Čili nabídnutí PDFka ke stažení je nejspíš následek toho, že daný prohlížeč neví, co si s formátem PDF počít (nemá příslušný plugin. Případně to mohl uživatel prohlížeči nařídit- stejně můžu svému prohlížeči nařídit, že má zobrazit dialog pro stahování pro MIME typ text/html... a budou se mi ke stažení nabízet skoro všechny stránky).

Jako webmaster těžko můžete prohlížeči nařídit otevření souboru, který nedokáže zpracovat. A i kdyby prohlížeč soubor zpracovat uměl, byla by to bezpečnostní díra (v extrémním případě bych mohl napsat virus, dát ho na web a prohlížeči nařídit jeho spuštění)
Kalby
Profil
Chapu, zkousel jsem "vadna" pdf stahnout a ulozit na svoje ftp a problem byl odstranen tak snad to bude ok sice vic prace, ale co nadelam
Joker
Profil
Kalby:
Ovšem pokud to taháte z nějakého serveru a jinde to funguje, může být problém i v tom, že původní server posílal u dokumentu špatný MIME typ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0