Autor Zpráva
Kouba
Profil
nolz-game.ic.cz/ nevíte proč mi to píše ty chybové hlášky?
SwimX
Profil
Kouba:
fopen - failed to open stream: Permission denied
mnemš práva otevřít daný soubor
Radek9
Profil
Tzn. nastav CHMOD na 777.
Aesir
Profil
Radek9:
CHMOD na 777
To je doufám žert, na to přece bohatě staží 644.
Kouba
Profil
to jsem zkoušel a nic:(
johnl
Profil
Aesir:
To je doufám žert, na to přece bohatě staží 644.
Myslím že není :D Mě na ic 644 pro zápis nikdy nestačilo, vždycky jsem musel 777
Majkl578
Profil
Aesir:
Odkdy? Za standardních podmínek na hostingu běží apache a např. proftpd (ftp daemon). Pokud apache běží např. pod uživatelem www-data (defaultní Debianu) a proftpd pod ftp účtem, tak 644 nestačí. 644 je drw-r--r--. Tudíž zapisovat může pouze vlastník, což je ftp.
Aesir
Profil
Majkl578:
Jistě, ale zde chybu hází "fopen", takže při čtení :)
Radek9
Profil
Aesir:
To je doufám žert
Asi tě zklamu, ale není :)

na to přece bohatě staží 644
Ne.

Zbytek už řekli kolegové.
Aesir
Profil
Majkl578, Radek9:
Ok, asi jsem zvyklý hostovat jen tam, kde jsou uživatele nastavení tak jak mají a ke čtení stačí práva pro čtení :)
Mastodont
Profil
Aesir:
zde chybu hází "fopen", takže při čtení
Píši vám za pět, žáku Fíku ....
Majkl578
Profil
[#10] Aesir
To také stačí, jenže write v překladu neznamená čtení. Ke čtení by stačilo i 444. Ke čtení i zápisu 666. Záleží na nastavení serveru.
Aesir
Profil
[#11] Mastodont
Děkuji pěkně.

[#12] Majkl578
Jistě, myslím, že 6 pro vlastníka souboru, který je očividně kompilovaná šablona je poměrně nutnost. Moje narážka v [#10] byla mířená na to bohužel obvyklé nastavení uživatelů, které jste popsal v [#7].

Takže se omlouvám za svoji naivitu v tom, že jsem očekávál korektní nastavení uživatelů na free hostingu :)
Když si tak pročítám jejich doporučení a FAQ, asi autorovi vlákna nezbývá nic, než se pomodlit a na celý web root nastavit 777.
AM_
Profil
ono by možná bohatě stačilo promazat ten adresář "compiled"; můj odhad, co se mohlo stát:
- do složky "compiled" si použitý šablonový systém ukládá kompilované šablony
- autor vyvinul web na localhostu nebo zkrátka jinde, než je teď; při testování se samozřejmě pár šablon zkompilovalo. Celý web potom přesunul na IC, včetně zkompilovaných šablon, jejichž vlastníkem v tu chvíli je uživatel, pod kterým běží FTP. A ejhle, kompilátor už je nepřepíše.

- nebo má prostě adresář "compiled" jen 755 a měl by mít 777.
Moje rada je tedy promazat a nastavit compiled práva na 777, ani boží pomoc, ani nastavení celého webrootu, jak radí Aesir, snad nebude potřeba :)
Kouba
Profil
dík moc všem!! už je to vpořádku dal jsem compiled jak řikal AM_ na 777 a už je to vpořádku DÍK!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0