Autor Zpráva
Sirius
Profil
Ahoj,

potřeboval bych generovat XLS (Excel 97-2003) soubor a ten následně odesílat emailem jako přílohu.

Hledal jsem hledal a zjistil, že to není tak jednoduché.

Po přečtení článku http://interval.cz/clanky/soubory-ms-excel-a-ms-word-v-php-asp-ci-notepadu/ mě napadla možnost vytvořit html soubor tvářící se jako XLS, uložit na serveru, odeslat jako přílohu emailem a poté smazat. To je ale dost kostrbatý a klientovi se asi nebude líbit až mu jednou dodavatel nedodá zboží, protože si nebyl jist, jestli Excel nemá pravdu a soubor opravdu nepochází z nedůvěryhodného zdroje...

Doslechl jsem se taky o možnosti generovat XLS soubor přes knihovny, všichni odkazovali na http://phpexcel.codeplex.com/, ale já potřebuji vytvořit soubor pro starej Excel, riskovat, že to někdo neotevře nemůžu.

V souboru potřebuju formátování a obrázek v záhlaví.

Díky
tiso
Profil
Sirius: „Díky
Nemáš za čo.
Sirius
Profil
[#2] tiso
Nemáš za čo.

Ještě jednou díky, hodně si mi pomohl.
Alphard
Profil
Sirius:
XLS je problém, protože tento formát je ještě binární. Nějaké knihovny existují i pro něj, sice nejsou 100%, ale jestli by vám stačil nějaký statický seznam bez vzorců, tak by to mohlo fungovat.
Na druhou stranu, nový Excel tady už je docela dlouho, takže by třeba mohlo být přijatelné rozesílat XLSX pro většinu klientů a dopsat k tomu nějaké informace pro ty, kteří mají problémy. Mohl by to být např. odkaz na online konvertor, google docs, stažení doplňků pro kompatibilitu, kopii v pdf apod.
Sirius
Profil
Alphard:
Neznáte nějakou z těch knihoven? Potřebuji generovat objednávku, kde bude nějaký ten obrázek v záhlaví, zbytek pouze naformátované buňky se statickým obsahem. I ten obrázek by se dal vynechat při nejhorším. Hlavně ten formát, jinak bych to neřešil a hodil to do CSV.

Z informací které mám usuzuji, že většina klientů, kterým se bude objednávka zasílat, nebude mít podporu pro XLXS a přesvědčit / naučit je používat něco jiného je prakticky nemožné. Možná by prošlo posílání kopie v PDF, na to se ještě optám. Jinak předpokládám, že pro PDF je potřeba taky nějaká knihovna.
Alphard
Profil
Sirius:
Bohužel, pracuji s xlsx. Se starou verzí nemám dostatečné zkušensti, abych mohl říct, co bude fungovat. Už ani nevím, jak se jmenovalo to, s čím jsem pracoval. Zkuste hledat generate xls in php apod.
Wascheck
Profil *
Zdravím, mam dotaz .. potrebuju ted rozbehat neco podobneho, povedlo se Vam to uvest do zivota?
Sirius
Profil
Wascheck:
Nakonec jsem to vyřešil pomocí generování HTML do XLS souboru, který si Office už převede sám. Až na ten obrázek, ten si funguje kdy chce.
nightfish
Profil
dá se to řešit pomocí Spreadsheet_Excel_Writeru z PEAR - umí i přidat obrázek pomocí Worksheet::insertBitmap

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0