Autor Zpráva
Petre
Profil *
Jak se obecně řeší pokud chci do novinky vložit obrázek z disku? Používám tinyMCE a pokud dám vložit obrázek, tak po mě chce URL obrázku. Mohlo by to jít tak, že uploaduju obrázek, zobrazím URL a tu uživatel vloží do tinyMCE? Nebo je to moc kostrbaté řešení?
Alphard
Profil
Buď upload přímo z tinyMCE (hledejte pluginy pro upload) nebo upload v nějakém odděleném file manageru a v tinyMCE se soubor už jen vybere (taky asi budou pluginy). Chtít po uživateli, aby kopíroval url (někteří by ji mohli chtít přepisovat) bych neviděl jako řešení.
Petre
Profil *
Ještě jeden problém. Jak se řeší pokud z uploadovaneho souboru potřebuju udělat odkaz? Teď to řeším podobně jako předchozí dotaz. Uživatel uploaduje soubor, já mu zobrazím URL a on ji vloží do obyčejné textarey mezi tag [url=Zde vložte URL]Název[/url].
Alphard
Profil
Jestli to dobře chápu, tak záleží na klientském editoru. Jestli máte obyčejnu textareu a pracujete s BB kódy, tak se do [url] vloží [img]. Buď se to napíše, nebo na to jsou klávesové zkratky, tlačítka apod. TinyMCE si to vyřeší samo, ne?
Na tyhle věci se právě hodí File Manager, který umožňuje procházet určité adresáře a vkládat soubory z nich. Jestli děláte nějakou administraci, tak se tomu asi stejně nevyhnete. Těžší je zajistit funkčnost bez javascriptu, pak nezbývá, než aby si uživatel skutečně poskládal adresy a značky ručně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0