Autor Zpráva
Visio
Profil *
Dobrý den,
můj problém zní takto. Uploadnu soubor pomocí php na server s windows. K souboru se přiřadí jako vlastník osoba, která soubor uplodovala. Když vytvořím odkaz ke stažení, tak ho nemůže otevřít nikdo jiný, než ten kdo ho nahrál. Ale smazat ho může kdokoliv. Nastavení práv pomocí CHMOD nefungují.
Joker
Profil
Visio:
Uploadnu soubor pomocí php na server s windows. K souboru se přiřadí jako vlastník osoba, která soubor uplodovala.
To se mi nezdá.
Máte server, kde každý návštěvník má vlastní login do operačního systému a PHP skripty se spouštějí pod jeho účtem?

Když vytvořím odkaz ke stažení, tak ho nemůže otevřít nikdo jiný, než ten kdo ho nahrál. Ale smazat ho může kdokoliv.
Uff, no jestli jsou práva fakt nastavená takhle, máte opravdu HODNĚ divné výchozí nastavení práv.

Spíš bude chyba v něčem jiném.
perun
Profil
chmod nastavuje práva pre operačné systémy unixového typu. A to sú prístupové práva na úrovni operačného systému.

Ty chceš sledovať práva k súborom pre užívateľov na úrovni tvojej webaplikácie (nemýliť s užívateľom OS). Musíš si to vyriešiť programovo na úrovni PHP, napríklad si do databázy ukladať, kto uploadol, ktorý súbor a len jemu ho dovoliť stiahnuť. (Budeš potrebovať ukryť skutočné fyzické umiestnenie súborov)
Visio
Profil *
Každý návštěvník se hlásí jako windows user, tedy pod loginem k účtu windows. Na složku jsem nastavil právo pro všechny uživatele. Je to přesně tak jak říkáte. PHP srcipty se pouštějí pod účtem návštěvníka.
Když však zkopíruji tentýž soubor přímo na serveru, tak vše funguje v pořádku. Nevím jak bych mohl zkontrolovat výchozí nastavení práv :-(

to perun: soubor chci zpřístupnit každému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0