Autor Zpráva
_dot_
Profil *
Zdravím,

potýkám se ss problémem, kdy když načtu script (PHP) přímo jako parametr php.exe i php-win.exe i php-cgi.exe vždy hlásí chybu ve výrazu pro MySQL. Přes prohlížeč to však jede. První chyba byla v tom, že přes příkazový řádek se to hlásí jako uživatel OBDC. Tento účet jsem vytvořil dal mu také oprávnění, ale neustále mě pálkuje s touto hláškou:

Warning mysql_fetch _array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in ... cesta on line 16

15 $sql = MySQL_Query("SELECT datum_zmeny FROM soubory_pro_upload");
16 $data2=MySQL_Fetch_Array($sql);

co tam může být chybně ?

Prosím pomoc.
perun
Profil
a mysql connect prebehne správne?
_dot_
Profil *
no ten je includovany z jineho souboru a zadnou chybovou hlasku nevypisuje.
_dot_
Profil *
$spojeni = @MySQL_Connect( $server_name, $db_user, $db_password ) or Die ('MySQL server je momentálně nedostupný.');
@MySQL_Select_DB( $db_name,$spojeni ) or Die ('Nastala chyba na straně provozovatele, obrate se na administrátora');
mysql_query("set names utf8");
_dot_
Profil *
stale nic ?
nightfish
Profil
v databázových FAQ tu máme zpracováno krátké povídání o vámi uvedené chybové hlášce, a také o způsobech, jak v takovýchto případech získat relevantní data
AM_
Profil
_dot:
já se ani nějak moc nedivím, že mysql_connect nehází chybovou hlášku, když před ním máš zavináč :)
_dot_
Profil *
AM_ ale zase tam mam or Die ..... takze ten vypis funguje
_dot_
Profil *
nightfish:
diky
_dot_
Profil *
ridil jsem se instrukcemi a vypsal chybu primo dotazu a pise: no database selected. Pritom uzivatele OBDC i ten co je v souboru pro pripojeni ji vidi a maji k ni opravneni.

Neustale narazim na to, ze volam totozny soubor primo a pres firefox a pres konzoli nejede. Jedinny mnou vypozorovany rozdil je, ze se k db hlasi jako OBDC.
_dot_
Profil *
tak cely problem vyresen

Pro ty co to zajima:

Je to proste. Pres cmd line nepracuje spravne fce pro inkludovani. Tedy fce jako include, nebo require nefunguji. Po odstraneni a vlozeni kodu primo do jednoho scriptu jede vse jak ma.

Dekuji za ochotu a trpelivost ;-)
_dot_
Profil *
OPRAVA require ano, include nenabehlo :-(
nightfish
Profil
_dot:
require ano, include nenabehlo
píše se o tom v manuálu - pravděpodobně používáš u include relativní adresování, které se u CLI rozhraní ovšem nemusí vztahovat k adresáři, ve kterém je umístěn skript
řešením je všude používat absolutní adresy (dirname(__FILE__))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0