Autor Zpráva
Honzaaa
Profil *
Ahoj,

chtěl jsem se jen zeptat, zda myslíte, že je možné udělat prostřednictvím php víceméně plnohodnoutnou náhražku outlooku - tedy zasílání mailů, přikládání příloh, třídění mailů do složek, zálohování, hledání, filtrování - to vše funkční pro více PC současně (prostřednictvím intranetu).

Jde mi o to, že by se mi hodil v síti takový mailový klient, který by uměl, aby na všech počítačích všichni viděli kdo co odeslal, na co už bylo odpovězeno, na co nebylo ... něco jako je exchange .... umělo by to php? A na kolik myslíte, že by mě taková "sranda" vyšla? :-)

předem dík
Radek9
Profil
Honzaaa:
umělo by to php?
Ano. Ale na menu a takové věci (jako v outluku) JS a CSS.

A na kolik myslíte, že by mě taková "sranda" vyšla?
Na několik tisíc.
Honzaaa
Profil *
Radek9:
děkuji ... tu cenu myslíš v jednotkách tisíc? To se mi nezdá, že by až takto levně šel nahradit Exchange. Nicméně pokud ano, tak jsem potěšen :-)
dtr
Profil *
Honzaaa: já si osobně taky myslím, že to budou spíš desítky tisíc :) ale možná má Radek9 na mysli stažení a implementaci nějakého hotového open-source řešení.
Davex
Profil
Jako plnohodnotná náhrada za Exchange se dá použít Zimbra Collaboration Suite nebo Scalix. Pokud hledáš jen webového klienta pro poštu v PHP, tak by se hodily RoundCube, SquirrelMail, Horde a EGroupware - s nějakým pluginem a při vhodné konfiguraci mail serveru by mohly zvládat i skupinovou práci.
Honzaaa
Profil *
Davex:
díky moc, koukal jsem na tu Zimbru a vypadá hodně dobře, má e-mail integrovaný s kalendářem, možnost plánovat schůzky, sdílet data a kontakty ... a hlavně už je to hotové řešení - lepší než jsem očekával :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0