Autor Zpráva
ananasovapasta
Profil *
Ahoj,
chci se připojit k databázi pomocí php:

$conn = mysql_connect('localhost', 'nekdo', 'heslo') or die(mysql_error());


ale vrací mi to chybu :

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'nekdo'@'localhost' (using password: YES) in C:\wamp\www\phpDesigner Projects\hr\1.php_phpd_tmp14.php on line 2
Access denied for user 'nekdo'@'localhost' (using password: YES)


nevm jestli je to nastavením špatných přístupových práv pro uzivatele "nekdo" ...

Vracelo by to tuhle hlášku i kdyby to žádného uživatele "nekdo" nenaslo ?

nevím totiž vůbec jestli se připojuje na správné místo na localhostu , nemam totiz php server na standartním portu 80 ale na 81...


děkuji za odpověď
Sirius
Profil
ananasovapasta:
Vracelo by to tuhle hlášku i kdyby to žádného uživatele "nekdo" nenaslo ?

Ano.
ananasovapasta
Profil *
tak jak tedy muzu otestovat jestli se to pripoji k databazi ( tedy jestli ji vubec najde) nebo jestli je jen v pristupovach pravech uzivatelu ?
Sirius
Profil
ananasovapasta:
80 ale na 81...

http://cz2.php.net/function.mysql_connect

server - The MySQL server. It can also include a port number. e.g. "hostname:port" or a path to a local socket e.g. ":/path/to/socket" for the localhost.
ananasovapasta
Profil *
zkousel jsem to s localhost:81 a chyba je porad stejna ...
ananasovapasta
Profil *
naproti tomu 127.0.0.1:81 hlásí :

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Není znám žádný takový hostitel. in C:\wamp\www\phpDesigner Projects\hr\1.php_phpd_tmp24.php on line 2

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Není znám žádný ta (trying to connect via tcp://"127.0.0.1:81) in C:\wamp\www\phpDesigner Projects\hr\1.php_phpd_tmp24.php on line 2

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Není znám žádný takový hostitel. in C:\wamp\www\phpDesigner Projects\hr\1.php_phpd_tmp24.php on line 2
php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Není znám žádný takový hostitel
AM_
Profil
Sirius:
na 81 mu ale běží webserver a ne mysql :) takže to měl správně...

ananasovapasta:
Access denied for user znamená česky přístup odepřen pro uživatele, tedy špatné už. jméno nebo heslo.
ananasovapasta
Profil *
takze localhost:81 mam nechat?

jestli je to tedy o pristupu, tak potom nerozumim tomu proc to nejde, mam vytvořeného uživatele "nekdo" s heslem "heslo"

mySql spravuji v PHPMyAdmin, který byl součástí instalace wamp.

Uživatele "nekdo" mam nastaveno takto :
http://img5.imageshack.us/img5/245/ssdsadsda.jpg
AM_
Profil
ananasovapasta:
takze localhost:81 mam nechat?
ne, v mysql_connect nech jen 'localhost', databáze ti běží na defaultním portu, takže tam ho vůbec neřeš.
Co se týče nastavení, nevím, jak se správně zavádí uživatel do MySQL, pro testování na localhostu se vždy připojuji přes root (bohatě stačí, nemyslím, že by bylo potřeba to nějak řešit, obzvlášť když jsou povolené jen připojení z localhost). Nejsem si jist, zda uživatele lze vytvořit jen takhle zapsáním do DB.
Sirius
Profil
AM:
webserver a ne mysql

Pravda. :)

jsou povolené jen připojení z localhost

Nikdy jsem se v tom nerejpal, taky si vystačím s root, ale nebude chyba právě v tom sloupci Počítač? Jestli to nechce mít nastavené právě ty dvě hodnoty. Jen úvaha.
ananasovapasta
Profil *
no mě by klidne stacilo se připojit pres root :)

ale nejak to nejde ...

$conn = mysql_connect('localhost', 'root', 'pass') or die(mysql_error());


nejsem si jistý jaké heslo je na root , je to správně ?
ananasovapasta
Profil *
Sirius:
Nikdy jsem se v tom nerejpal, taky si vystačím s root, ale nebude chyba právě v tom sloupci Počítač? Jestli to nechce mít nastavené právě ty dvě hodnoty. Jen úvaha.

jaké dvě hodnoty máš na mysli?
Sirius
Profil
ananasovapasta:
nejsem si jistý jaké heslo je na root , je to správně ?

Já používám balík EasyPHP a heslo pro root mám myslím prádzné ->
mysql_connect("localhost", "root", "")


jaké dvě hodnoty máš na mysli?
Na tom obrázku co jsi posílal, je přístup pro root povolen pouze z localhostu a 127.0.0.1. Tak jestli to není tím, že ty pro toho uživatele povoluješ přístup odkudkoliv. Stále je to jenom dohad, nezkoušel jsem se v tom nikdy hrabat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0