Autor Zpráva
spynfo
Profil
dobry den, rad bych vlozil xml do php, jaksi zautomatizoval vlozeni pomoci nejakeho formulare, ci neceho podobneho. Umi nekdo poradit? Diky moc.
Aichi
Profil
Co to pro tebe znamená, vložit XML do PHP? jako že do souboru např. info.php chceš kromě PHP mít i kus XML a ten editovat? Ano pomocí formuláře s textareou a odesílacím čudlem to jde.
spynfo
Profil
pry kdyz mi partner posle xml data, staci to vlozit do php a zobrazi se mi katalog, tabulka, kalendar, kurzy men, nebo cokoliv jineho, chtel bych xml pouze vlozit mezi <>neco</> (pry se pouziva jakysi parser, je to funkce, nebo ram?), aby se mi to zobrazilo ve vyhovujici podobe, to jest, ze nic neprecniva mimo stranku, nic se neprekryva, existuje nejaky xml framework, nebo cokoliv jineho, treba z open source projektu nekde na sourceforge? Diky moc za nakopnuti (ne do huby :-)
Jan Tvrdík
Profil
Nikdy jsem to nepoužil a prakticky o tom ani nic nevím, ale myslím, že se na to používá XSLT.
Joker
Profil
Jan Tvrdík:
myslím, že se na to používá XSLT.
Anebo XML parser přímo v PHP.

Viz http://php.net/manual/en/book.xml.php - ten XML parser jsem kdysi používal, přišlo mi to takové těžkopádné, ale funguje.
Od PHP5 myslím přibylo SimpleXML (předtím na to muselo být nějaké zvláštní rozšíření), to by mělo být jednodušší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0