Autor Zpráva
Lodhart
Profil *
zdravim, varovani mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource.. mi vyskakovalo i u jinych dotazu a vyresil jsem to rychle nebot jsem mel spatne zadane jmeno sloupce (tabulky) jakozto velke mala pismena... Ovsem u tohoto uz fakt nevim, domnivam se ze chyba bude v dotazu, ze je sptany format jmen sloupcu apod... jelikoz jsem si nevedel uz rady, zkusil jsem nasledujici...

mam prihlasovani uzivatelu do portalu, to mi funguje v poradku... pak "uvnitr" po prihlaseni na dalsi strance jsem vlozil ten samy kod ale uz nefunguje... kod je primo vlozen copy-paste, neni tam chyba co se tyce nazvu paramteru z tabulky, kodovani je UTF8 vsude.. nefunguje to ani na dotaz Select * from tab... uz fakt nevim...

-------------------------- pro prihlaseni /index.php
  // pripojeni k databazi
    $link=mysql_connect($mysqlServer, $mysqlNick, $mysqlPass);
    if (!$link) die('Could not connect: ' . mysql_error());
    mysql_select_db($mysqlDbName);
    mysql_query( "SET NAMES 'utf8' " );
    
    $result = mysql_query("SELECT  * FROM uzivatele); // > tady to funguje bez problemu
                        
      while ($row = mysql_fetch_array($result)) {

         echo($row["nick"]); }

mysql_close($link);


-------------------------- /dir/hlavni.php
!!!! ten samy kod ale v jinem souboru...

   // pripojeni k databazi
    $link=mysql_connect($mysqlServer, $mysqlNick, $mysqlPass);
    if (!$link) die('Could not connect: ' . mysql_error());
    mysql_select_db($mysqlDbName);
    mysql_query( "SET NAMES 'utf8' " );
    
    $result = mysql_query("SELECT  * FROM uzivatele); // > tady to funguje bez problemu
                        
      while ($row = mysql_fetch_array($result)) {

         echo($row["nick"]); }

mysql_close($link);


----------------------------------------------------------

muze to byt tim ze se pripojuji na server sql vicekrat (tedy pokazde jen pripojim neco udelam a hned zavru).. ?
Lodhart
Profil *
ten komentar v druhem kodu "//> tady to uz fung..." jsem zapomel umazat.. tam to NEfunguje.. omlouvam se...
jedine co me jeste napada je problem s kodovanim... nahrava se to na skolni server kde je omezeni jak ****. Pokud to spustim na apache servru na vlastnim pc tak vsechno jede bez problemu...
Budulinek
Profil
Co si takhle vypsat chybu MySQL (mysql_error)? Jinak tady můžeme věštit jako z křišťálové koule :)
Lodhart
Profil *
hodil jsem to za while{} a vypsalo: No database selected ... a prave si nadavam do **** protoze:
$link=mysql_connect($mysqlServer, $mysqlNick, $mysqlPass);
mysql_select_db($mysqlDbName);
toto funguje ale na pc mam nick´= database jmeno ... tudis v ostatnich skriptech mam
$link=mysql_connect($mysqlServer, $mysqlNick, $mysqlPass);
mysql_select_db($mysqlNick); ... vedel jsem ze to tak nemam delat ze na to zapomenu ze jsem si neudelal specialni promennou na jmeno dat. ikdyz se shoduje se jmenem.. ale zapomel jsem to ....

v php jsem ani ne 3 tydny takze o mysql_error jsem nemel ani sajnu... diky
Budulinek
Profil
jojo, to se stava... Ale neboj, bude hůř :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0