Autor Zpráva
Jakub H.
Profil *
Pěkný den,

nejprve vás zasvětím proč sem píšu: Jeden známý má webovky vytvořené od nejmenované společnosti. Já mu dělám optimalizaci pro vyhledévače. Narazil jsem na problém při následující situaci:

Na stránce je formulář, který ovšem po odeslání dat se nikam nepřesměruje, ale uživatel zůstane pořád na stejné stránce. To je nevýhodné, pokub chci měřit konverzi počet dotazů/návštěvník. Chci, aby po odeslání dotazu byl uživatel přesměrován na například dekuji.html.

Zasvěcení do konkrétního formuláře:

Na stránce xyz.php je kromě všeho jiného příkaz:

include 'form.php';

form.php vypadá následovně: Jsou tam ověření podmínek mailu, vyplnění tel. čísla, zprávy...
Samotné odesílání vypadá takto:

$zprava="Odesílatel: $_POST[email]
jméno: $_POST[jmeno]
telefon: $_POST[telefon]
zpráva: $_POST[text_objednavky]";
if ( Mail("mail@mail.com",'Nová objednávka', $zprava, "From: $_POST[email]\n".
"Return-Path: $_POST[email]\n".
"MIME-Version: 1.0\n".
"Content-Type: text/plain; charset=\"windows-1250\"\n".
"Content-Transfer-Encoding: 8bit") )
echo "<p style=\"color:green\"><b>Zpráva byla odeslána</b></p>"
;
}
else echo "<p style=\"color:red\"><b>Objednávka nepodána. Opravte údaje ve formuláři.</b></p>";
}
// $zprava
//
?>
<form action="nejaka-stranka.html#formular" method="post" name="objednavka">
Jméno a příjmení:<br>
<input type="text" name="jmeno" maxlength="128" size="40" title="Jméno a příjmení" <? if (!$status_form) echo ("value=\"$_POST[jmeno]\"");?> ><br>
Kontaktní telefon:<br>
<input type="text" name="telefon" maxlength="18" size="40" title="Kontaktní telefon" <? if (!$status_form) echo ("value=\"$_POST[telefon]\"");?> ><br>
Kontaktní email:<br>
<input type="text" name="email" maxlength="128" size="40" title="Kontaktní email" <? if (!$status_form) echo ("value=\"$_POST[email]\"");?>> <br>
Text objednávky:<br>
<textarea name="text_objednavky" rows="10" cols="50" title="Text Vaší objednávky"><? if (!$status_form) echo"$_POST[text_objednavky]";?></textarea><br>


Na internetu jsem se dočetl, že by se to mělo udělat tím, že za poslední řádky doplním toto:

<INPUT TYPE="hidden" NAME="redirect" VALUE="dekujeme.html">

To ovšem nefunguje. Poradíte mi prosím?
Jakub H.
Profil *
Nefuguje to tím způsobem, že uživatel zůstane na stejné stránce a pouze se mu vypíše: Zpráva byla odeslána.
Alphard
Profil
Místo echa dejte na 10 řádek přesměrování:
Jakub H.
Profil *
Děkuji.
Czepepe
Profil *
Alphard:
header ("location: http://{$_SERVER['SERVER_NAME']}$cesta/dekujeme.html", TRUE, 303);

Jak lze do tohoto přesměrování vložit target="_top" nebo target="_parent"? Potřebuji se dostat přesměrováním ven z iframe na hlavní stránku. Vyzkoušel jsem všechny tipy zde na fóru a stále mi to nejde. Děkuji za odpověď
Keeehi
Profil
Czepepe:
Nejde. Jedině načíst nějakou stránku, ve které bude javascript který pak provede přesměrovní v hlavním okně.
http://www.thesitewizard.com/archive/framebreak.shtml

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0