Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Ako riešite napr. takúto situáciu?
Užívateľ zavíta na nejakú špecifickú URL na portály a odtiaľ sa zároveň prihlási. Chcem však, aby bol užívateľ po prihlásení presmerovaný na URL odkiaľ vyšiel (nie na home - pokiaľ sa z nej zrovna neprihlasoval).
Skúšal som to pomocou $_SERVER['REQUEST_URI'], ktoré som dal do SESSION, ale to ma samozrejme vráti na stránku s prihlasovaním (tú mám zvlášť, čiže na stránke nemám neustále viditeľný login formulár). Takže by to chcelo nejakú funkciu, ktorá vráti nie aktuálnu URI, ale URI o jednu úroveň späť do histórie.
Dík.
AM_
Profil
to technicky ani moc nejde (resp. jde přes javascript, ale není o moc košer řešení). Máš tyto možnosti:
- přepsat login tak, aby byl ve stejném scriptu (tj třeba pokud ke všem stránkám přistupuješ přes index.php, aby se v něm i ověřoval login) a action přihlašovacího formuláře nastavit na aktuální stránku (můžeš nechat prázdné - action="")
- při přihlášení ve skrytém poli krom jména a hesla poslat ještě aktuální stránku, na kterou tě to pak zpět přesměruje
- jiným způsobem si zapamatovat poslední navštívenou stránku
Joker
Profil
hal_sk:
Předejte si ten parametr už do přihlašovacího skriptu.
Něco jako že se volá login.php?redir=stranka - například.
hal_sk
Profil
Joker:
Předejte si ten parametr už do přihlašovacího skriptu.
Něco jako že se volá login.php?redir=stranka - například.


Ano, ale musim najprv vedieť kam presmerovať. Treba totiž presmerovať na nie stránku z ktorej sa prihlasovalo, ale z ktorej sa išlo na prihlásenie.
Teraz ma napadla možnosť, že budem každú URL browsingu užívateľa po stránke zapisovať do DB, a po prihlásení, len presmerujem na predposlednú URL v tabuľke. Ale je to také ťažkopádne.
Leo
Profil
$_SERVER['HTTP_REFERER'], ale nemusi byt nastaveny vzdycky. Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0