Autor Zpráva
mardon
Profil
Mám XML soubor , kterým importuji do e-shopu zboží dodavatele. Tento XML soubor má asi 6000 položek. Na hostingu mi ovšem skript nedoběhne, protože přečerpá max_execution:time v PHP. Opačně zase exportuji XML pro vyhledávače zboží a tam opět nemohu exportovat celé XML najednou neboť se PHP nedostává asi paměti. Projde mi export asi jen 3500 položek. Nemáte rady jak to pořešit, aby fungova import a export i takového množství produktů?
Mike8748
Profil
těžko říct bez ukázky tvého skriptu (nebo alespoň uvedení způsobu jak xml generuješ)

pokud jde o max_execution_time, ten můžeš změnit pomocí set_time_limit()
memory_limit ti možná zvednou po žádosti na podpoře webhostingu (pokud to opravdu potřebuješ, podle mě akorat zbytečně generuješ kompletní xml v paměti)
fos4
Profil
Vystup z obchodu do XML by se da udelat postupnym ukladanim fopen("w")...fwrite($fp...) to neni zasadni problem ale v tim importu trosku uz jo.
Na velke XML soubory se uz nehodi v PHP dom nebo simple_Xml ale zkusil bych se podivat o SAXu. Je to sice stare ale pametove nejmin narocneji. Vyresi to problem s pameti.
Pokud nemuzes ovlivnit nastaveni phpka mozna by se hodilo zridit si vlastni masinu kde ti tohle odpadne, nastavit set_time_limit() neb memory_limit je jenom docasne reseni. Vlastni server + XML databaze ti tohle vse vyresi. Napriklad http://exist.sourceforge.net/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0