Autor Zpráva
Ice
Profil
Problém:

Množí se případy, kdy někdo zadá chybně mailovou adresu a na tu odejde odpoved, napr. vcera v noci seznanm.cz misto seznam.cz. Myslite že by system umel nekolik zakladnich adres kontrolovat? urcite: seznam.cz, centrum.cz (take jsme meli centurm, chyba!), atlas, majl, apod.
když rodic zada blbe, system ho upozorni.

Je to nějak lehce řešitelné, taková kontrola? Děkuji za radu.
Mike8748
Profil
muzes email. adresu pres explode rozdelit, a udelat si kontrolu "domeny" mailu proti nejakemu poli, ovsem musis si sam sepsat seznam vsech moznejch mail poskytovatelu (a ze jich je hodne).

kdyz uz chces takovouhle kontrolu, tak spis domenu prohnat funkci treba gethostbyname(), a pokud se preklad na ip povede, tak je domena spravna a funkcni, nemusis pak resit mozne adresy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mika8748:
spis domenu prohnat funkci treba gethostbyname(), a pokud se preklad na ip povede, tak je domena spravna a funkcni
Zrovna zmíněné překlepy seznanm.cz a centurm.cz jsou obsazené, takže tudy asi cesta nepovede.


Reaguji na Ice:
Myslím si, že překlepům můžeš nejlépe zabránit úpravou formuláře. Připiš upozornění, ať si lidi dávají pozor, zvětši písmo, ukaž pak tu vyplněnou adresu znovu a jiným písmem, žádej potvrzení „ano, tohle jsem opravdu chtěl vyplnit“…
miskith
Profil
Nebo je docela dobrý dát dvě políčka...Jedno zadejte E-mail a druhé pro kontrolu znovu a když se nebudou schodovat, tak formulář vyhodí chybu. Sice se může stát, že se člověk dvakrát přepíše, ale šance už je milionkrát menší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0