Autor Zpráva
dtr
Profil *
Zdravím,
vytvářím pomocí php skriptu objednávkový formulář. Skript obsahuje dost html kódu, který bych potřeboval uložit do proměnné, jelikož tento html kód chci později zapsat do souboru (objednavka.html), který bude odeslán objednavateli emailem. Otázka je, jestli existuje nějaká možnost dostat html kód do proměnné jinak než klasickým $promenna = '<html>....</html>';

Ptám se proto, že ten html kód formuláře je opravdu obsáhlý a jakmile bych to všechno narval do proměnné, musel bych escapovat ty stovky apostrofů/uvozovek, editor by přestal zvýrazňovat html syntaxi a pozdější editace by tak byla ztížená.

Hledám prostě něco ve smyslu:

<?php
$promenna =
?>
   <html>
       ...plno html kodu...
   </html>
<?php
$konec_promenne;
?>


Díky za každou radu
DoubleThink
Profil *
<?php
$promenna = <<<EOT
   <html>
       ...plno html kodu...
   </html>
EOT;
?>

Viz heredoc a nowdoc.
dtr
Profil *
Mno, sice tím přesto ztratím zvýraznění syntaxe, ale alespoň nemusím escapovat :) díky
DoubleThink
Profil *
dtr:
Mno, sice tím přesto ztratím zvýraznění syntaxe
Pořiď si editor, který pozná obsah stringů.
dtr
Profil *
např?
Kcko
Profil
Pspad , PHPDesigner
dtr
Profil *
Není PHPDesigner náhodou PHPed ? Ten používám a nějak se mi to tam nepodařilo rozchodit. Asi špatně koukám. No každopádně už to mam vyřešeno. Díky
Radek9
Profil
dtr:
<?php
ob_start();
?>
   <html>
       ...plno html kodu...
   </html>
<?php
$promenna = ob_get_contents();
ob_end_clean();
?>
Majkl578
Profil
[#7] dtr
Není. Každý je vlastněn jinou firmou.
dtr
Profil *
Radek9: Jo, to bude přesně to, co jsem hledal. Věděl jsem, že ten buffering by tam mohl jít nějak použít, jen jsem s ním zatím neměl zkušenosti. Díkes :)
Majkl578: Ok, jen jsem zběžně koukl na sshoty na googlu a zdály se mi totožný, tak jsem jen myslel, že jde o tentýž, časem přejmenovaný produkt.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0