Autor Zpráva
wordik
Profil *
Dobrý večer,

Není to až tak podstatná věc, ale víceméně to ovlivní přehlednost v budoucím kódu.
Jaký byste mi poradili zápis názvů proměnných:
$site_extra['mysql_restart_script']
vs
$site_extra['script_restart_mysql']
vs
$site_extra['script_mysql_restart']


$sql_check_account_ban = mysql_query(...
vs
$sql_account_ban_check = mysql_query(...


Jak říkám, někdo by možná řekl, že řeším blbosti a měl bych se spíše věnovat funkčnosti, ale musíte uznat, že když jednou v kódu napíšu $sql_check_account_ban a poté někde jinde $sql_username_check, je to takové divné. Rád bych se držel stejného zápisu.

Rád si vyschlechnu Vaše připomínky, rady jak to řešíte vy.

Děkuji předem.
MCKAY
Profil
wordik:
V tomhle se dosti těžko radí, ale já osobně bych použil
$site_extra['mysql_restart_script']

a
$sql_account_ban_check = mysql_query(...


Jako odůvodnění pro první bych řekl, že mi ten slovosled lépe sedí, a u toho druhého je to jedno a to samé. Doufám, že jsem pomohl.
AM_
Profil
no hlavní je jak říkáš dodržovat jeden zápis :)
na první místo bych dával to nejdůležitější, tj pokud máš mnoho skriptů a jeden z nich restartuje mysql, volil bych script_restart_mysql, pokud máš množinu příkazů pro mysql a jeden z nich restartuje skript, volil bych mysql_restart_script.
Alphard
Profil
wordik:
Já bych se snažil především vymyslet něco kratšího. V doporučeních jsem viděl maximálně 20 znaků, osobně bych řekl, že i to je moc. I když to IDE doplňují, tak bych to nepoužíval.
V nějakém globální configu možná, uprostřed programu podle mě určitě ne.

Taky záleží, jak daleko danou proměnnou potřebujete, jestli máte např.
$sql_check_account_ban = mysql_query();
while($x = mysql_fetch_assoc($sql_check_account_ban))

a dál už $sql_check_account_ban nepotřebujete, tak by mně určitě stačilo třeba $ban nebo klasicky $query.
wordik
Profil *
Alphard:
Při přihlašování používám například více dotazů na MySQL databázi (kontrola BANu účtu/IP, kontrola přihlašovacích údajů apod.), tak je podle mně myslím nepraktické pojmenovat SQL dotazy na $sql nebo $query.

Momentálně to mám takto (jen ukázka, jak říkám dotazu při přihlášení je více (asi 4).

// kontrola, zda je daný účet zabanován
$sql_check_account_ban = mysql_query('SELECT COUNT(*) AS `ban` FROM `accounts` WHERE `ban` = '.intval(1).'');

$row_account_ban = mysql_fetch_array($sql_check_account_ban);

if(!$row_account_ban['account_banned'] != 1){
...




// kontrola uživatelských údajů při přihlášování
$sql_check_login = mysql_query('SELECT `id`, `username`, `email` FROM `accounts` WHERE `username` = "'.mysql_real_escape_string($_POST['user_name']).'" AND `password`= "'.SHA1($_POST['password']).'" LIMIT 1');

$check_login = mysql_num_rows($sql_check_login);

if($check_login == 1){

while($row_login = mysql_fetch_array($sql_check_login)){
...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0