Autor Zpráva
Daviart
Ahoj,
v PHP se dlouho nepohybuji. A s vytvářením funkcí nemám velké zkušenosti. Snažím se udělat funkci, která vypíše počet záznamů (tato my funguje).
function spocti_den ($doba){
                $sql="SELECT count(*) FROM den WHERE doba=('$doba')";
                @$r=mysql_query ($sql);
                if (@mysql_num_rows($r)){
                        $zaznam=mysql_fetch_row($r);
                        $spocti_den=$zaznam[0];
                }
                return $spocti_den;

$vypsat=spocti_den (date("Ynj"));
echo($vypsat."<br>\n");

Ale dále bych potřeboval, aby vypisovala počet záznamů za dané dny. Vypsal je jednotlivě, když dnů je X.
Napsal jsem si jednoduchý zápis jak zjistit o den méně, ale již dál nevím, jak to spojit a do vymyslet, jak by sám vypsal proměnné pro ty dny.

$x=Time();
$datum=Date("Ynj", $x-84600);

Ve výsledku bych potřeboval, abych získal datumy a knim počet.
(omlouvám se za kostrbatý popis co chci)
Taps
Daviart:
zkus
SELECT count(*) as pocet,DATE_FORMAT(den,%d.%m.%Y) as day FROM den  group by den 
Daviart
Pokud dobře chápu tento zápis, tak ve sloupci den musím mít uloženou hodnotu z time() nyní se mi do pole den ukládá hodnoto Ynj (20091211), proti změně nejsem, od začátku se mi to zdálo neefektivní, ale nevěděl jsem si rady na následující zpracování.
Jen nevím co s hodnotou pocet před DATE_FORMAT
Daviart
Taps:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '%d.%m.%Y) as day FROM den group by den' at line 1

Nejspíš nevím jak tvůj zápis zpracovat :/. Nebo spíše tento zápis nemohu použít na hostingu který mám.
Kcko
SELECT count(*) as pocet,DATE_FORMAT(den, '%d.%m.%Y') as day FROM den  group by den 
Daviart
Použil jsem MySql příkaz takto:

$vysledek=mysql_query("SELECT count(*) as pocet,DATE_FORMAT(doba,'Ynj') as day FROM den group by doba")
or die(mysql_error());
while($zaznam = mysql_fetch_array( $vysledek )) {
echo ($zaznam["pocet"])."<br>\n"; }

Výsledkem jsou čísla stejného data (což je dobře), ovšem ty bych potřeboval dostat do proměných
např.:
$a
$b
$c
...

a tak dále, podle toho kolik by vypsalo výsledků.
(výsledky budou dále zpracovýny grafem)
skrátka, potřebuji získat:
$datum_1 $pocet_1
$datum_2 $pocet_2
$datum_3 $pocet_3
...
Daviart
opravdu by my nikdo dál neporadil?
Alphard
Daviart:
Na 99 % je chyba tvořit desítky takovýchto proměnných, tahle data patří do pole. A můžete je tam snadno vložit v tom cyklu:
while ($zaznam = xxx())
{
  $pole[] = $zaznam["pocet"];
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: