Autor Zpráva
thermaltaker
Zdarec,

uploaduju obrazky na web, to mam vyřešeno všechno jede v pohodě, jenže chci obrazku zmenšit velikost při uploadu, a to vůbec netuším jak, proto se vás chci zeptat..

Kod uploadu
<?php
session_start();
?>

<?
$nazevobr = $_SESSION['nazevobr'];
if ($akce == "Upload") {
  if ($soubor_type == "text/plain" or $soubor_type="text/html") {
    if (copy ($soubor, "img/hry/$nazevobr.png")) {
      print "Obrázek k článku o velikosti $soubor_size bajtů
       byl úspěšně přidán na server!<meta http-equiv=refresh content=2;url=/index.php><BR>";
    }
    else {
      print "Při nahrávání souboru došlo k chybě!<BR>";
    }
  }
  else {
    print "Soubor není požadového MIME typu!<BR>";
  }
}
?>

Obrázek chci zmenšit pokaždé na délku=179 a šířku=237
MCKAY
thermaltaker:
Zapni mozek a google (bez urážky) :-)
Něco je tady.
thermaltaker
Neboj, hledal jsem..:) Jenže to je strašně (podle mě) složitě..nešlo by to jednodušeji?
Leo
thermaltaker:

"Jenže to je strašně (podle mě) složitě..nešlo by to jednodušeji?"

To je podle Vás složitě? Tak to se do toho ani nepouštějte. Mimochodem, váš původní kód je jedna velká bezpečnostní díra, Leo
thermaltaker
Božee..Nevim co ste to teď ze mě udělali za ,,idi*ta,, ale to co jste našli na googlu neni ono!Potřebuju aby se mě třeba obrazek 1024x 640 zmenší automaticky na velikost 237x179..Ten script zmenšuje obrazek z ohledem na poměr stran no nechci..Chci to par řadkama do toho mýho kodu..A prosim odpovědi které mi pomužou..Děkuju..
Alphard
thermaltaker:
zmenší automaticky na velikost 237x179..Ten script zmenšuje obrazek z ohledem na poměr stran no nechci
Tak jste to měl napsal, většina lidí, kteří chtějí zmenšovat obrázek, ho chtějí zmenšovat s ohledem na velikost stran. Věštit tady neumíme.

Na PHP triky - Zmenšování obrázků máte funkci image_resize(). Jako první parametr jí dejte $_FILES['name_formu']['tmp_name'].
thermaltaker
Ok, omlouvám se, příště to pořádně vysvětlim.Děkuji, to mi pomohlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: