Autor Zpráva
Tomyc
Profil *
Zdravím,
mám stránky na webzdarma. Vytvořil jsem script pro upload fotek, ale nefunguje vytvoření adresáře. Lokálně vše funguje, ale při nahrání na webzdarma a pokusu o upload fotek se vypíše chyba Warning: mkdir(): Unable to access ../galerie/ID18/1260798228 in /3w/wz.cz/s/sdhtuklaty/soubory/zprac_fotografii.php on line 13. Můžete mi někdo poradit jak na to? Díky Tomyc
Joker
Profil
Ta cesta je správná? Má tam skript práva?
Tomyc
Profil *
Cesta je správně. Adresáře jsou stejný na local serveru i na webzdarama, ale s těma právama nevím. Nevím jak je nastavit. Adresář vytvářím takhle
$adresar="../galerie/".ID.$id_uziv."/".$album_id;
if (!file_exists($adresar)){umask(0000); mkdir($adresar, 0777);}

adresář galerie již existuje a v něm se vytváří při každém uploadu nový adresář dle uživatele
$id_uziv je dvoumístné číslo
$album_id je timestamp
SkIpPeR
Profil
doporučil bych mkdir nejdřív $adresar="../galerie/".ID.$id_uziv."; a po tom zkus přidat ještě chmod($adresar, 0777); ja to tam tak mam pro jistotu a potom vytvoř konečně $adresar="../galerie/".ID.$id_uziv."/".$album_id;
Tomyc
Profil *
Zkusil jsem to dle rady SkIpPeRa takto:
$adresar="../galerie/".ID.$id_uziv; 
if (!file_exists($adresar)){umask(0000); mkdir($adresar, 0777);}
chmod($adresar, 0777);
$adresar="../galerie/".ID.$id_uziv."/".$album_id;

jestli je to tak správně. Lokálně opět funguje bez problému. Na webzdarma tentokrát nevypisuje žádnou chybu, ale adresář se taky nevytvoří :-(

Moderátor Majkl578: Kód prosím vkládej do tagu [pre], stačí kliknout na
Tomyc
Profil *
Tak už to mám vyřešeno. SkIpPeRova rada pomohla. Jenže já jsem mongol a nevěděl jsem že se Total Commander sám neaktualizuje a musím dát refresh. Myslel jsem že stačí jen otevřít adresář ve kterém jsem ten můj vytvářel a on se obnoví sám. Díky moc za pomoc
SkIpPeR
Profil
Není za co, rád pomůžu, oplácím to fóru :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0