Autor Zpráva
Hezoun
Profil *
Ahojte, mám

<?php include '/slozka/soubor.php'; ?>


a háže mi to varování

Warning: include() [function.include]: Unable to access /slozka/soubor.php in /home/... on line 1
Warning: include(/slozka/soubor.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/...index.php on line 1
Warning: include() [function.include]: Failed opening '/slozka/soubor.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/.../index.php on line 1

Problém dělá první lomítko v cestě, ale to v ní právě potřebuju. Includovat ten samý soubor se bude v různých adresářích.
nightfish
Profil
zřejmě by pomohlo
<?php include './slozka/soubor.php'; ?>

nebo
<?php include dirname(__FILE__).'/slozka/soubor.php'; ?>


EDIT: aha, nějak jsem to nedočetl až k tomu "různých adresářích"
v tom případě budeš potřebuješ absolutní adresování
Hezoun
Profil *
Jenže když vložím 'http://www.example.tld/slozka/soubor.php' tak taktéž vyhazuje chybu.
Nox
Profil
absolutní cesta je to co nightfish uvedl jako druhé
Hezoun
Profil *
S dirname(__FILE__).'/... taktéž háže varování.
Davex
Profil
Záleží na tom v jakých adresářích jsou oba skripty. Pokud jsou v různých, tak je nejlepší odkazovat pomocí vhodné relativní cesty (../../slozka/soubor.php) nebo si vytvoř konfigurační soubor, který budeš vkládat do všech skriptů, a ve kterém bude definována konstanta s root adresářem webu:

/config.php:
<?php
  define('ROOT_WEBU', dirname(__FILE__));
?>


/nejaky/adresar/skript.php:
<?php
  include '../../config.php';
  include ROOT_WEBU . '/slozka/soubor.php';
  // ...
?>
Hezoun
Profil *
Použiju případně relativní adresování (../). Bude to web s cca 20 stránkami takže to nebude tak pracné. Jen mě překvapilo, že nejde použít první lomítko v cestě jako že od kořene webu. Díky vám všem za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0