Autor Zpráva
jiberan
Profil
Mam stránky, který se pomocí instalace daj dát na jakejkoliv server. Ale potřeboval bych automaticky spouštět nějakej skrypt v php. Bohužel každej server má crona umístěnýho jinde.
Nevíte někdo, jak na to???

Napadlo mi, že by se po instatlaci spustil nějakej soubor, který by prostě čekal např. 24 hodin a pak by spustil nějakej skrypt a taky sám sebe znova.
Ale absolutně netušim, jak na to. Jelikož php by muselo pořád něco dělat, což by vytěžovalo server.
Leo
Profil
Nikde Vám nepovolí aby PHP skript běžel 24 hodin, Leo
Alphard
Profil
Neznám nějaké univerzální řešení, dost možná není. Někam prostě vypište adresu a interval, v jakém se má spouštět, a doufejte, že si s tím administrátor nějak poradí.
jiberan
Profil
Narazil jsem na funkci sleep () v php, tak už jenom zajistit aby server neukončil skript, i když bude jenom čekat.
Alphard
Profil
sleep() je na jiné věci, určitě ne na uspání na celý den :-) Hostingů, kteří vám povolí běžet script tak dlouho, bude mnohem méně než těch, kde je cron.
Nox
Profil
Je nutné aby se to spouštělo v určitou dobu nebo se to může spustit při návštěvě prvního člověka po tom čase?

Pokud by to nebyl problém, tak si můžeš vytvořit v DB (nebo jinak uložit) tabulku s akcemi co se mají vykonat, příp. s jejich náročností a prioritou (aby nedošlo k max execution time exceeded) a obsloužit to v rámci návštěvy prvního člověka po čase kdy se měl cron spustit
jiberan
Profil
Nox:

Nad tim jsem přemejšlel, ale potřebuju aby se to spouštělo každej den cca stejně.
Yur4Y
Profil
jiberan:
Uložte si do DB číslo dňa, kedy bol "cron" naposledy spustený. Vždy pri spustení skriptu skontrolujte, či uložený deň je taký istý ako aktuálny. Ak nie je, spustite "cron" a prepíšte záznam v DB.
jiberan
Profil
Yur4Y:
To mi ovšem při nízké návštěvnosti nezaručí pravidelnost.
pollo22
Profil
jiberan:
Nevadi že v tom nebudete mať pravidelnosť ked to predsa nikto neuvidi. A hned ako pride prvy uživateľ napr po 24 hodinách tak cron predsa prebehne...
Joker
Profil
pollo22: Nevíme co to je za skript, takže těžko odhadovat, jestli je nebo není nutné ho spouštět v přesný čas. Je ale pravda, že většinou to nutné není.
Takže
jiberan: Co ten skript má dělat? Možná nejjednodušší řešení by bylo prostě cron nepotřebovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0