Autor Zpráva
Senky
Profil
Zdravím,
prepáčte, možno je to banálny problém, ale neviem nájsť riešenie. Ide o to, že na stránke paladin.wu.cz chcem urobiť guestbook. Dá sa nájsť na guestbook.php. Súbor je uložený v UF-8, aj meta tag o kódovaní je v UTF-8. Všetko sa zobrazuje správne až na veci z databázy. Dokonca kým údaje do databázy uložím, ošetrím och cez htmlentities aj mysql_real_escape_string. Preto už vôbec nechápem, prečo sa í zobrazí ako Ã. Ide o to, že diakritika nefunguje iba na textoch z databázy. Vedel by mi niekto povedať, prečo je to tak?
Údaje v databáze sú ukladané v utf8_bin.
Vopred ďakujem...
Kajman_
Profil *
Použijte set names.
Senky
Profil
Bohužiaľ, nezabralo to :( Pridal som to hneď za mysql_connect a mysql_select_db a nezabralo. Je tu ešte nejaká iná možnosť?
nightfish
Profil
Senky:
když si otevřeš tabulku v phpMyAdminu, zobrazí se diakritika správně?
mckay
Profil
Senky:
Já v databázi nastavuji vše na utf8_general_ci, soubor ukládám v UTF-8, meta tagem také nastavuji UTF-8, popřípadě si to občas udělám i s header("content-type: text/html;charset=utf-8");, zkuste to tak také, třeba to půjde :-).
Senky
Profil
nightfish:
tak napríklad Prví odkaz je v databáze uložený ako Prví odkaz
mckay:
mám to takto...

teraz rozmýšľam, že ý má byť v htmlentities ako ý, nie ako í. nebije sa tam to htmlentities a mysql_real_escape_string?
EDIT: Skúsil som to však zmeniť iba na htmlentities a robí to stále... :(

EDIT2: Tak som skúsil odstrániť ina htmlentities a teraz to funguje, len je to dostatočne zabezpečené?
Joker
Profil
edit: Po Senkyho EDIT2 už bezpředmětné (otázka jestli skutečně potřebuje převádět na entity).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0