Autor Zpráva
SlimCo
Profil *
Dobry den, som zaciatocnik v PHP a MySQL a uz si neviem rady ako to spravit.

Potrebujem scitat sumu z filtrovanej tabulky od do urciteho datumu.

Pre filtraciu datumu mam prikaz

$query_statistika=mysql_query("SELECT * FROM objednavky where od >= $dnes and do <= $otyzden");

Ukazu sa vsetky objednavky v rozmedzi tohoto datumu a potrebumem nasledne scitat stlpec 'cena' (SELECT * FROM objednavky where cena)

Dufam ze to jak tak pochopite, Dakujem za odpoved
Taps
Profil
SlimCo:
$query_statistika=mysql_query("SELECT *,sum(cena) as cena FROM objednavky where od >= $dnes and do <= $otyzden");
SlimCo
Profil
Diki moc, až teraz pozeram ze ten programátor použil pre pole s datumom VARCHAR a nie DATE nebude to v tom vadit pre správne použitie? Tvrdí že DATE nie je lepšie, že dátum treba rozkladať bez ohľadu na jeho tvar. Ďakujem
larryx
Profil
SlimCo:
ja osobne si myslim ze najlepsie je varchar a ukladat timestamp, nie datum v podobe D-M-RRRR.... aj to tak robim...
Kcko
Profil
larryx:
To si myslis hodne spatne.
Alphard
Profil
larryx:
Souhlas s [#5] Kcko

SlimCo:
Viz MySQL (8) - Ukládání datumů - Linux Software
Datové typy jako datetime nejsou implementovány z důvodu, že by se programátoři nudili. Mají své opodstatnění a je vhodné používat je.
larryx
Profil
no z mojho pohladu sa mi to zda jednoduchsie, hlavne pri porovnavani a mozno aj preto lebo som si tak zvykol a neako som sa potom uz nezaoberal inym...
Kcko
Profil
larryx:
Doporucuji Ti nastudovat si MYSQL manual a funkce spojene s typem DATE a DATETIME , mozna, ze budes prijemne prekvapen a prehodnotis svuj nazor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0